Connect with us

Nowogard

Kurtyna!

NOWOGARD. 25 lipca uruchomiona została kurtyna wodna, która ustawiona została na Placu Wolności w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

!Woda, którą urządzenie rozpyla, tworząc przyjemni chłodną mgiełkę, pobierana jest z wodociągu miejskiego. Korzystać można do woli.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Nowogard

Ledy oświetlą gminę

Nowogard. Montaż 680 nowoczesnych, energoooszczędnych, ledowych opraw na ulicznych latarniach, należących do gminy Nowogard, zakłada umowa podpisana w ubiegłym tygodniu przez burmistrza z przedstawicielem firmy Itinet.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Nowogard tym samym przystępuje do programu SOWA, a realizacja tej wielkiej inwestycji jest możliwa dzięki pomocy finansowej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie. Dofinansowanie w wysokości 1 537 346 zł, które Gmina Nowogard otrzymała, to pożyczka na bardzo preferencyjnych warunkach, z niskim oprocentowaniem na poziomie 1%, a w dodatku 10% całej kwoty jest umarzalna.
Nowy system oświetlenia ma być oszczędny i proekologiczny. Dzięki automatycznemu sterowaniu większe natężenie światła będzie w godzinach, kiedy ruch uliczny i pieszy jest wzmożony, a słabsze natężenie – w godzinach, kiedy ruch jest minimalny. Lampy nie będą świeciły pełną mocą całą noc, co pozwoli zaoszczędzić na opłatach za prąd i obniżyć je o około 70% w stosunku do obecnych. Z kolei mniejsze zużycie energii elektrycznej oznaczać będzie zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, w tym dwutlenku węgla.
Nowe oświetlenie będzie zlokalizowane na ulicach: Bohaterów Warszawy, 700-lecia, Warszawska, Armii Krajowej, Gen. Bema, 3-go Maja, Aleje nad jeziorem, Zielona, Plac Szarych Szeregów, Plac Wolności, Radosława, Wojska Polskiego, Zamkowa, Waryńskiego, Głowackiego, M. Rataja, Kościuszki, Łąkowa, Grota Roweckiego, Krótka, Rondo Sybiraków, Poniatowskiego, Ogrodowa, Jana Pawła II, Zaciszna, Wolności, Kosynierów, Racławicka, Roosevelta, Wybickiego, 15 lutego, 5 marca, Kowalska, Blacharska, Nadtorowa, Cmentarna, Fabryczna, Dworcowa, Pileckiego, Promenada, Szkolna, Droga do Smużyn, Dworcowa. Dodać należy, że gmina nie jest właścicielem wszystkich lamp w mieście – część należy do spółki Enea. Lampy, które nie są własnością gminy, nie mogą być objęte programem SOWA i wymienione.
Montaż nowych opraw ruszy, gdy tylko zostaną one dostarczone wykonawcy inwestycji. Ten szacuje, że stać się to może za około dwa miesiące, a wszystkie prace ukończone zostaną latem.

red.

powiązane – „Najlepsza świąteczna aranżacja”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Przeciw masztowi telefonii komórkowej

Nowogard. W Żabowie nie wszyscy chcą instalacji masztu telefonii komórkowej 5G.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 3 lutego w Żabowie odbyło się spotkanie mieszkańców wsi, dotyczące planów wybudowania tam masztu telefonii komórkowej przez jednego z działających na polskim rynku operatorów. Burmistrza reprezentował Bogdan Jaroszewicz, a wątpliwości zgłaszane przez lokalną społeczność dotyczyły przede wszystkim technologii 5G, w które maszt ów ma być wyposażony. Zdaniem mieszkańców Żabowa może mieć ona negatywny wpływ i na ich zdrowie, i na wartość ich nieruchomości. Warto dodać, że konstrukcja ma stanąć na prywatnym gruncie.
Po długo trwającej i pełnej emocji dyskusji padł wniosek o to, by zebrani swoją wolę przedstawili w głosowaniu. Tak też się stało, a zdecydowana większość uczestników spotkania opowiedziała się przeciw budowie masztu w zaproponowanej lokalizacji, chcąc, by stanął on możliwie najdalej od ich domostw. Ten fakt ma być brany pod uwagę przez władze gminy podczas analizowania wniosku o wydanie inwestorowi warunków zabudowy.

red.

powiązane – Najlepsza świąteczna aranżacja

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Najlepsza świąteczna aranżacja

Nowogard. 27 stycznia rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą aranżacją świąteczną.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, konkurs ma na celu kultywowanie rodzinnych tradycji bożonarodzeniowych, a także upiększenie Nowogardu i okolic poprzez tworzenie oryginalnych i ciekawych aranżacji. Zainteresowanie nie było duże, zgłoszeń było bowiem jedynie pięć – a wygrać można było nawet 2 tysiące złotych.
Za dekoracje wykonane w okresie świątecznym w 2022 roku komisja konkursowa nagrodziła:

Kategoria budynek jednorodzinny wolnostojący

I miejsce (bon o wartości 2000 zł) – Ewa Grzelak, Czermnica

red.

powiązane – „Burmistrz chce podwyżki”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie