Connect with us

Aktualności

Kulinicz chce normalności

Tomasz Kulinicz, pochodzący z Nowogardu wicestarosta goleniowski, oficjalnie ogłosił, że będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza swojego rodzinnego miasta.

Opublikowane

w dniu

Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego jako kandydat swojej partii zatwierdzony został wczoraj na gminnej konwencji wyborczej, jego hasłem będzie "Czas na normalność".

"Oznacza ono przede wszystkim niezgodę na działania podejmowane przez obecnego burmistrza, Roberta Czaplę", mówi. "To kwestia przede wszystkim zamykania ust radnym, braku dyskusji, mówi się przecież, że wręcz zamachu na demokrację. No i kompletnie nieprzygotowanego planu inwestycyjnego, który polega na tym, że dzisiaj zrobi się jedno, jutro drugie, a pojutrze się pomyśli, czy to jest dobre".

Wizja Kulicza to przede wszystkim podjęcie działań zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy w niezbyt w nie zasobnej gminie. Kulinicz zapowiada, że jeśli zostanie wybrany na burmistrza, wreszcie rozpocznie się w Nowogardzie dialog z przedsiębiorcami, chce on także obniżać firmom koszty działalności.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie