Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Nowogard

Kulice wygrały

Nowogard. W sobotę 29 maja odbyły się Igrzyska sportowo- rekreacyjne sołectw gminy Nowogard.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w zmaganiach udział mogły wziąć delegacje poszczególnych sołectw. Zawody miały na celu popularyzację zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku oraz rozwój współzawodnictwa sportowego.

Zgłoszenia poszczególnych sołectw dokonywali sołtysi lub osoba przez nich wyznaczone. Koordynatorem zawodów był Jan Tandecki. Ostatecznie w zawodach zdecydowało się wziąć udział 6 sołectw. Zawodnicy rywalizowali w 18 konkurencjach tj. Rzuty lotką, przeciąganie liny, skok w dal, pchnięcie kulą, rzuty do kosza i inne.

Wyniki:

  1. miejsce Sołectwo Kulice
  2. miejsce Sołectwo Osowo
  3. miejsce Sołectwo Wojcieszyn
  4. miejsce Sołectwo Lestkowo
  5. miejsce Sołectwo Żabowo
  6. miejsce Sołectwo Bieniczki

red.

powiązane – „Gdzie jest burmistrz?”

Nowogard

Kwatera w budowie

Nowogard. Postępują prace na nowo budowanej kwaterze składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w ramach rozbudowy Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami CZG R-XXI w Słajsinie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Do związku należą wszystkie gminy naszego powiatu. Powierzchnia nowo budowanej kwatery: 6,25 ha. Pojemność: 574.000 m3. Przewidywany czas eksploatacji: 14 lat. Wartość inwestycji 14.659.140,00 zł brutto.

Jak podaje R-XXI, zadanie zostało sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki na zadanie inwestycyjne.

red.

powiązane – „R-XXI buduje wodociąg”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Farma na 4 MW

Nowogard. W Sieciechowie obok Długołęki ma powstać spora farma fotowoltaiczna.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ma to być odnawialne źródło energii (OZE) uzyskiwanej z paneli fotowoltaicznych o mocy 4 do MW. W związku z planami powstania farmy do 30 czerwca trwają konsultacje społeczne w tej sprawie ogłoszone przez burmistrza.

red.

powiązane – „Konsultacje – bez uwag”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Konsultacje – bez uwag

Nowogard. Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy zakładu produkcji pianki PET.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zakład ma powstać w obrębie Wojcieszyn. Jak podaje gmina konsultacje w formie pisemnej zostały przeprowadzone w dniach 27.05-7.06.2021 r i miały na celu poznanie opinii okolicznych mieszkańców na temat inwestycji. Nie wpłynęły żadne uwagi, zapytania ani wnioski.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie