Connect with us

Aktualności

Kulice – reaktywacja?

Według informacji PR Szczecin władze Uniwersytetu Szczecińskiego mają plan uruchomienia w dworku w Kulicach centrum edukacyjnego.

Opublikowane

w dniu

Ma to być ponownie miejsce współpracy polsko-niemieckiej. Uczelnia powołała pełnomocnika, który ma się zająć realizacją tego projektu. Jest nim Stephan Felsberg, niemiecki historyk i kulturoznawca, prezes Instytutu Historii Stosowanej na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Teraz odbywają się dyskusje i spotkania mające doprowadzić do wypracowania nowej formuły funkcjonowania Kulic. Według władz US obiekt jest po remoncie i już jesienią powinny się tam odbyć pierwsze imprezy.
Przypomnijmy, że ponad roku temu dziennikarze "GG" opisywali skandaliczny sposób wyrzucenia przez pracowników US z Kulic Akademii Europejskiej i jej szefowej Lisawety von Zitzewitz (patrz zdjęcie) oraz zaniedbania uniwersytetu w prowadzeniu budynku, który US otrzymał za przysłowiową złotówkę – wcześniej odrestaurowany za polskie i niemieckie pieniądze.  US nie prowadził w Kulicach żadnej merytorycznej działalności, za to były imprezy bankietowe i wesela.  Po wyrzuceniu Akademii władze US chciały dworek sprzedać, ale nie znalazł się kupiec. Według aktualnego oświadczenia rektora US, wesela do Kulic nie wrócą, choć obiekt ma na siebie zarabiać.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie