Connect with us

Aktualności

Kto zbuduje tunel?

Gmina Goleniów oraz facebookowy profil burmistrza Krupowicza ogłosiły, że tunel pod torami na dworcu kolejowym w Goleniowie zbuduje PKP PLK SA.

Opublikowane

w dniu

Na dowód tych sukcesem zakończonych rzekomych starań burmistrza, oba media cytują pismo z tejże PKP PLK, w którym czytamy zupełnie co innego. PKP PLK owszem ma w planie, ale nie budowę tunelu pod torami, a jedynie „przejścia podziemnego służącego jako dojście do peronów 2 i 3”.  Może się to stać dopiero w latach 2023-27 pod warunkiem wszakże, że PKP PLK uzyska na te inwestycje dofinansowanie.

Przypomnijmy, że już na początku kwietnia pisaliśmy o tym, że PKP PLK od dawna ma w planach kompleksową modernizację stacji w Goleniowie i budowę tych przejść na perony w ramach modernizacji linii Koszalin – Goleniów. Tymczasem projekt tunelu dla pieszych i rowerów pod torami, łączącego dwie części miasta, był jedym z głównych elementów projektu austriackiej firmy, jak i Studia AG. Takie też było założenie zleceniodawcy, czyli gminy Goleniów, która chciała, żeby po drugiej stronie torów powstał duży parking dla samochodów, a tunel pod torami miał łączyć dworzec z tym parkingiem, a szerzej przedzielone torami dwie części miasta.

Wbrew zatem zapowiedziom gminnych mediów takiego tunelu PKP PLK nie zbuduje, a sama gmina zrezygnowała ze względów finansowych z jego budowy w ramach projektu nowego dworca PKP i jego otoczenia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie