Connect with us

Aktualności

Kto tym kieruje?

Zdenerwowany kierowca znany redakcji zadzwonił wkurzony komunikacyjną blokadą Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

"…Dzisiaj rano utknąłem z dziesiątkami innych kierowców na skrzyżowaniu obok komendy policji, bo akurat ekipa łatała dziury w jezdni. Oni spokojnie łatali, a ludzie przeklinali, bo nie mieli jak się dostać do centrum ulicą Maszewską. Nie dość, że teraz korki są tam prawie cały czas, bo wystarczy zamknięcie przejazdu i już wszyscy stoją, to jeszcze brak koordynacji prac naprawczych. Czy łatać nawierzchni nie można nocą? Albo po co już zamknięto ul. Dworcową, skoro tam się nic nie dzieje? Rozumiem utrudnienia, ale wyłącznie w uzasadnionych wypadkach, kiedy zamykamy tylko na czas intensywnych robót, a nie na zapas. Pojawia się pytanie, czy ktoś koorydnuje te wszystkie roboty z myślą o mieszkańcach? Wygląda na to, że nie…".

Swoją drogą teraz policja ma luz, bo praktycznie ich samochody albo stoją w korku na ul. Maszewskiej, Pułaskiego i Szkolnej, albo jadą obwodnicą. Ale nie, obwodnica to dla policji za daleko ze względu na koszty…

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie