Connect with us

Aktualności

Kto by nie chciał na rakietę?

Jeśli jest jedna rzecz, która kojarzy się goleniowianom – pomijając kilka najmłodszych pokoleń – z Plantami, to z pewnością jest nią legendarna już właściwie „rakieta”. Może znowu kosmiczny statek powinien dawać radość dzieciarni?

Opublikowane

w dniu

Właściwie – dlaczego nie? Miejsca na zielonej części Plant jest pod dostatkiem, nie należy się też spodziewać, że wydatek przekroczy możliwości finansowe gminy. Oczywiście nie rzecz w tym, by dokładnie odtworzyć dawno zezłomowaną zjeżdżalnię, po której przez lata śmigało tysiące goleniowian, ale postawić nawiązujący do niej nowoczesny i bezpieczny dla dzieci obiekt. Bez problemu można takowy nabyć od ręki (na przykład TUTAJ ), jeszcze ciekawszym rozwiązaniem byłoby wykonanie oryginalnej konstrukcji. Zadanie to można zlecić choćby działającej w Goleniowskim Parku Przemysłowym firmie Pol-Glass, produkującej podobne konstrukcje.

Ze spokojnym sumieniem założyć można, że realizacja tego akurat "zbytku" spotkałaby się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców Goleniowa. Zobaczyć za kilka lat grupkę dzieci, rzucających hasło "idziemy na rakietę!" – bezcenne.

Liczymy na komentarze naszych czytelników. Wydruk z nimi przekażemy władzom gminy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie