Connect with us

Stepnica

Książęca odpowiedź

Stepnica. W grudniu uczniowie klas drugich Zespół Szkolno-Przedszkolny im. K. Maciejewicza w Stepnicy przygotowali i wysłali kartki z życzeniami świątecznymi do brytyjskiej rodziny królewskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, kilka dni temu dotarł do nich list od księcia i księżnej Walii oraz ich dzieci – księcia Georga, księżniczki Charlotte oraz księcia Louisa. Otrzymali kartkę z podziękowaniami i ciepłymi słowami, skierowanymi do dzieci.

W wysyłaniu świątecznych kartek z życzeniami i zdjęciem brytyjska rodzina królewska ma aż 180 lat praktyki. Tę niewątpliwie miłą tradycję zapoczątkowała królowa Wiktoria, która jako pierwsza zdecydowała się na przygotowanie i wysłanie takiej kartki w 1843 roku.

red.

powiązane – „Policyjne awanse”

Stepnica

Sołtys wyróżniona

Stepnica. Na tegorocznej Gali Sołtysa w Przelewicach w sobotę 18 maja, wyróżnienie odebrała sołtys z sołectwa Czarnocin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, sołtys Anna Potomska, wyróżnieniona została jako jedna z dwudziestu – na 247 wniosków z naszego województwa. Pani Anna sołtysem jest już 3 kadencję i doskonale sprawdza się w tej roli. Zawsze dba o interes swojej miejscowości i jej mieszkańców, aktywnie uczestniczy w naradach sołeckich, organizuje imprezy sołeckie, akcje sprzątania swojej miejscowości i wiele innych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Prowadzi Fanpage swojego sołectwa, a dzięki jej inicjatywie w ostatnim czasie odnowiono muszlę koncertową i zrewitalizowano park w Czarnocinie w ramach grantów sołeckich.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Rowerem dookoła zalewu

Stepnica. Już w ten weekend w dniach 18-19 maja 2024 r. odbędzie się druga edycja Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Opublikowane

w dniu

Trasa 300 km do pokonania w czasie 36 godzin, wiedzie przez dwa kraje z rozmaitością krajobrazów – także tymi znajdującymi się na terenie gminy Stepnica. Bazą zawodów jest Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku w Czarnocinie.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Gmina sprzedaje place zabaw

Stepnica. Można je kupić za 1500 zł każdy.

Opublikowane

w dniu

Miomo, że w ogłoszeniu jest dokładnie mowa o „placach zabaw”, to w rzeczywistości chodzi o urządzenia do zabawy znajdujące się na nich. W sumie gmina sprzedaje takie komplety urządzeń stojące na 12 placach zabaw – Stepnicy, Gąsierzynie, Kopicach, Czarnocinie, Widzieńsku, Budzieniu, Jarszewku, Łące, Zarnowie, Zarnówku, Zielonczynie i Miłowie.

red.

powiązane – „Weterynarz i zootechnik”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie