Connect with us

Kultura

Krzyk reprezentuje

Kultura. Teatr KRZYK z Maszewa reprezentuje obecnie Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej w Debreczynie (Węgry).

Opublikowane

w dniu

Maszewski zespół od kilku dni przebywa już w Debreczynie i uczestniczy w tym Międzynarodowym Festiwalu. Krzyk dwukrotnie pokazuje tam wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą spektakl „HEJ, TY” w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka.

Oprócz maszewskiego zespołu do Debreczyna zostały zaproszone Teatry z Japonii, Finlandii, Francji, Czech, Holandii, Litwy, Słowacji oraz Singapuru. Selekcji na Festiwal dokonało Międzynarodowe Jury już w ubiegłym roku.

To kolejne spore wyróżnienie dla maszewskiego teatru, który – jak podaje sam teatr – od kilku lat (kuriozum) nie otrzymuje wsparcia od swojej macierzystej gminy, w której zorganizował wiele festiwali i innych wydarzeń i którą wielokrotnie promował w kraju i za granicą.

Na Węgry grupa pojechała dzięki przychylności i wsparciu województwa zachodniopomorskiego.

W przedstawieniu grają studentki Akademii Sztuki w Szczecinie Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej. W składzie zespołu oprócz Aleksandry i Nikoli jest obecnie także Marcin Pławski.

Foto: Marcin Pławski i Marta Suszyńska

red.

powiązane – „26. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne NAD INĄ”

Kultura

W poniedziałek – Stenka

Kultura. Danuta Stenka spotka się w najbliższy poniedziałek w Goleniowie z sympatykami.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie autorskie z tą aktorką teatralną, filmową, radiową i dubbingową, odbędzie się w goleniowskiej bibliotece 4 grudnia, o godzinie 17.00. Poprowadzi je dziennikarz Marcin Michrowski.

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Jutro Zanussi

Kultura. Jutro w goleniowskiej bibliotece miejskiej swój najnowszy film zaprezentuje Krzysztof Zanussi.

Opublikowane

w dniu

Po projekcji „Liczby doskonałej” odbędzie się spotkanie z reżyserem. Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Koncert w GDK

Kultura. W niedzielę, 26 listopada 2023 o godz. 17.00 w sali koncertowej GDK odbędzie się koncert George’a Emmanuela Lazaridisa i Baltic Neopolis Orchestra.

Opublikowane

w dniu

George Emmanuel Lazaridis to utalentowany pianista urodzony w Grecji, który koncertował w tak prestiżowych salach jak: Royal Albert Hall, Barbican St. Luke’s, Carnegie Hall, Concertgebouw, Musikverein w Wiedniu, czy w Pałacu Sztuki w Budapeszcie. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Kultura Po-morze”.

Wstęp bezpłatny.

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie