Connect with us

Kultura

Krzyk na Syberii

MASZEWO. Teatr „Krzyk” będzie reprezentować Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Tyumen (Rosja, zachodnia Syberia).

Opublikowane

w dniu

Na festiwalu w Rosji zaprezentują się zespoły z: Brazylii, Czech, Słowenii, Egiptu, Malezji, Niemiec, Estonii, Litwy oraz Grecji. „Krzyk” będzie tam jedynym reprezentantem naszego kraju – to jego pierwsza wizyta w Rosji.
Maszewianie wylatują na Syberię we środę z Kaliningradu i będą tam przebywać do 6 listopada. Zaprezentują spektakl „Hej, Ty” w reżyserii Marka Kościółka i Anny Giniewskiej. Przedstawienie to zdobyło już pięć nagród na ogólnopolskich festiwalach teatralnych w kraju. Poza tym zostali zakwalifikowani na Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich „Windowisko” w Gdańsku (15 – 17 XI). W ich autorskim  spektaklu grają: studentka Akademii Sztuki w Szczecinie – Nikola Palej oraz maturzystka Zespołu Szkól nr 1 w Goleniowie Aleksandra Czubińska.

Teatr „Krzyk” apeluje o wsparcie swoich działań i wyjazdu na festiwal do Rosji. Grupa z powodu planu naprawczego zastosowanego w Gminie Maszewo nie otrzymuje w tym roku i nie będzie otrzymywała przez kolejne lata wsparcia finansowego od swojej gminy. Wszystkie koszty związane z działalnością pokrywa z prywatnych źródeł. Wsparcia można udzielać na konto Stowarzyszenia z dopiskiem „Festiwal w Rosji”. Więcej informacji pod adresem e-mail: kosciolekmarektk@gmail.com

Stowarzyszenie Teatr Krzyk
Ul. Wojska Polskiego 8
72-130 Maszewo
Nr rachunku: 211240 3839 1111 0010 14741170

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Kultura

„ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kultura. Jeden z czterech kontenerów wystawowych #StolenMemory, czyli wystawy poświęconej przedmiotom osobistym należącym do więźniów obozów koncentracyjnych jest w trasie po Polsce. Niedługo będzie w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 2500 kopert z przedmiotami osobistymi skonfiskowanymi przez niemieckich nazistów od więźniów osadzanych w obozach koncentracyjnych wciąż czeka na zwrot! Arolsen Archives odnajduje rodziny ofiar i zwraca im te rzeczy.

To Międzynarodowe Centrum Badań Prześladowań Nazistowskich i jednocześnie największe archiwum dokumentów dotyczących ofiar i Ocalonych. W 2016 instytucja ta zainicjowała kampanię #StolenMemory, w ramach której z pomocą wielu wolontariuszy poszukuje rodzin ofiar, aby zwrócić im zachowane przedmioty. Od tego czasu udało się przekazać blisko 700 pamiątek krewnym ofiar na całym świecie.

WYSTAWA OBJAZDOWA

Wystawa objazdowa #StolenMemory opowiada historie byłych więźniów obozów koncentracyjnych przez pryzmat ich rzeczy osobistych.
Materiały prezentowane na wystawie są uzupełnione o interaktywne elementy. Podczas zwiedzania wystawy można za pomocą kodu QR obejrzeć filmowe portrety odnalezionych krewnych.
Ponadto Arolsen Archives zachęcają zwiedzających do wsparcia kampanii poszukiwania rodzin właścicieli depozytów poprzez prowadzenie własnych badań.
Ekspozycja przemierza obecnie Niemcy, Polskę i Belgię w czterech kontenerach morskich. W Goleniowie będzie w środę:

 • Wernisaż wystawy 👉 22 marca 2023 (środa), godz. 11.00
  sala koncertowa GDK, ul. Słowackiego 1
 • Wystawa otwarta 👉22 marca 2023 do 11 kwietnia 2023
  w godz. 10.00 – 18.00 👉 plac Bramy Wolińskiej 1

red.

powiązane – „Żółty Domek” dłużej otwarty.

Kontynuuj czytanie

Kultura

Projekt: Ojciec

Kultura. Pełen humoru, szorstkiej czułości i zabawnych anegdot o dojrzewaniu do bycia tatą spektakl Teatru Kana: Projekt: Ojciec – już w najbliższą niedzielę, 19 marca 2023 o godz. 18.00 w Rampa Kultura i Twierdza Design

Opublikowane

w dniu

Jak popdaje GDK, scenariusz powstał na podstawie publicznych blogów, na których ojcowie opisywali swoje „tacierzyńskie” doświadczenia, począwszy od okresu ciąży do dorastania dzieci. Spektakl to opowieść o doświadczeniu bycia rodzicem z perspektywy młodych ojców.
„Projekt Ojciec” jest odpowiedzią na spektakl powstały kilka sezonów wcześniej pt. 'Projekt Matka”.

Rampa Kultura, ul. Dworcowa 1a, 19 marca 2023, godz. 18.00
Bilety: 30 zł przedsprzedaż (sekretariat GDK) / 35 zł w dniu spektaklu (GDK)

Na spektakl zaprasza Goleniowski Dom Kultury

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Teatr Brama” dofinansowany

Kultura. Stowarzyszenie „Teatr Brama” otrzymało prawie 300 tys zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego​ w programie „Promesa dla kultury”.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie TB otrzymało dofinansowanie na:

 • Międzynarodowa rock opera Human Mosaic „Made of you and
  me, for everyone to see” : na rok 2023 – 36 539,22 zł i rok 2024 – 13 264,03 zł
 • Green E.Th.I.Cs. – Zielone doświadczenia teatralne inspirujące
  społeczności : na rok 2023 – 23 000,00 zł, na rok 2024 – 162 036,35 zł i na rok 2025 – 61 029,71 zł.

Strategicznym celem programu jest zwiększenie efektywności wykorzystania funduszy europejskich na rzecz rozwoju kultury poprzez zapewnienie środków na dofinansowanie tzw. wkładu własnego dla zadań realizowanych przy udziale programów europejskich, a także poprzez dofinansowanie kosztów niekwalifikowanych związanych bezpośrednio z celami kulturalnymi ujętych w umowie o dofinansowanie ze środków europejskich.

red.

powiązane – „Nie ma chętnych na podtrzymywanie tradycji narodowej”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie