Connect with us

Goleniów

Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz

Goleniów. Wszystko na to wskazuje, że co najmniej do 20-23 września śmieci w Goleniowie nie będą odbierane od mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Takie wnioski można wyciągnąć z wypowiedzi telewizyjnych wiceburmistrza Tomasza Banacha. Wczoraj w TVP Szczecin powiedział on lakonicznie, że prowadzone są rozmowy w sprawie zakończenia kryzysu śmieciowego w gminie. Nie powiedział kogo i z kim, dlatego zapytaliśmy go dzisiaj o to – niestety odmówił podania szczegółów. Skoro jednak jakieś rozmowy są prowadzone, to tak czy inaczej swój finał muszą znaleźć na sesji rady miejskiej. Można więc zakładać, że jak wszystko dobrze pójdzie – a nie musi – nadzwyczajna sesja zostanie zwołana najwcześniej po 20 września.

Jeżeli tak, to każdy dzień „śmieciowego kryzysu” będzie pogłębiał irytacje mieszkańców, a obrazki z zawalonego śmieciami Goleniowa zagoszczą już nie tylko w mediach regionalnych, ale i ogólnopolskich. Niezależnie od racji merytorycznych, wizerunkowo za ten kryzys personalnie odpowiedzialny jest burmistrz Robert Krupowicz. To już widać z przekazów medialnych, bo dominuje w nich narracja o złych radnych i bezsilnym burmistrzu. Tyle, że ten bezsilny burmistrz jest wymieniany z imienia i nazwiska, a radni są anonimową grupą – połowa z nich to wszak członkowie związanego z burmistrzem ugrupowania. Oburzenie i gniew łatwiej jest spersonalizować na jednej, znanej osobie, niż na wielu anonimowych. Sprzyja temu także sama postawa Roberta Krupowicza, który teraz zamiast stawić czoła problemowi w mediach i nie tylko, zasłania się wiceburmistrzem Banachem i inspektor Szczerbą, swoje uczestnictwo ograniczając do nagranych dla gminnej propagandy nieco łzawych i niekonsekwentnych przeprosin.

Ta pasywna postawa jest niezrozumiała, bowiem wszyscy pamiętają jak dobrym obrońcą ważnej sprawy potrafi być burmistrz Krupowicz, gdy w roku 2013 odważnie, profesjonalnie i z klasą bronił w wielu mediach zawierzenia Goleniowa Chrystusowi Królowi Wszechświata. Teraz tego nie robi, ale problem jest – jak by nie patrzeć to burmistrz jest odpowiedzialny za jego rozwiązanie. Jak nie potrafi go rozwiązać, to się po prostu nie nadaje, bo przecież nie można rządzić gminą tłumacząc niemoc decyzyjną konfliktem z radnymi. Ujmując rzecz w skrócie, albo potrafi zorganizować większość zdolna głosować za jego projektami uchwał, albo nie. Jak to drugie, to mają niestety rację organizatorzy referendum planujący go odwołać…

red.

powiązane – „Krupowicz przeprasza…”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie