Connect with us

Goleniów

Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz

Goleniów. Wszystko na to wskazuje, że co najmniej do 20-23 września śmieci w Goleniowie nie będą odbierane od mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Takie wnioski można wyciągnąć z wypowiedzi telewizyjnych wiceburmistrza Tomasza Banacha. Wczoraj w TVP Szczecin powiedział on lakonicznie, że prowadzone są rozmowy w sprawie zakończenia kryzysu śmieciowego w gminie. Nie powiedział kogo i z kim, dlatego zapytaliśmy go dzisiaj o to – niestety odmówił podania szczegółów. Skoro jednak jakieś rozmowy są prowadzone, to tak czy inaczej swój finał muszą znaleźć na sesji rady miejskiej. Można więc zakładać, że jak wszystko dobrze pójdzie – a nie musi – nadzwyczajna sesja zostanie zwołana najwcześniej po 20 września.

Jeżeli tak, to każdy dzień „śmieciowego kryzysu” będzie pogłębiał irytacje mieszkańców, a obrazki z zawalonego śmieciami Goleniowa zagoszczą już nie tylko w mediach regionalnych, ale i ogólnopolskich. Niezależnie od racji merytorycznych, wizerunkowo za ten kryzys personalnie odpowiedzialny jest burmistrz Robert Krupowicz. To już widać z przekazów medialnych, bo dominuje w nich narracja o złych radnych i bezsilnym burmistrzu. Tyle, że ten bezsilny burmistrz jest wymieniany z imienia i nazwiska, a radni są anonimową grupą – połowa z nich to wszak członkowie związanego z burmistrzem ugrupowania. Oburzenie i gniew łatwiej jest spersonalizować na jednej, znanej osobie, niż na wielu anonimowych. Sprzyja temu także sama postawa Roberta Krupowicza, który teraz zamiast stawić czoła problemowi w mediach i nie tylko, zasłania się wiceburmistrzem Banachem i inspektor Szczerbą, swoje uczestnictwo ograniczając do nagranych dla gminnej propagandy nieco łzawych i niekonsekwentnych przeprosin.

Ta pasywna postawa jest niezrozumiała, bowiem wszyscy pamiętają jak dobrym obrońcą ważnej sprawy potrafi być burmistrz Krupowicz, gdy w roku 2013 odważnie, profesjonalnie i z klasą bronił w wielu mediach zawierzenia Goleniowa Chrystusowi Królowi Wszechświata. Teraz tego nie robi, ale problem jest – jak by nie patrzeć to burmistrz jest odpowiedzialny za jego rozwiązanie. Jak nie potrafi go rozwiązać, to się po prostu nie nadaje, bo przecież nie można rządzić gminą tłumacząc niemoc decyzyjną konfliktem z radnymi. Ujmując rzecz w skrócie, albo potrafi zorganizować większość zdolna głosować za jego projektami uchwał, albo nie. Jak to drugie, to mają niestety rację organizatorzy referendum planujący go odwołać…

red.

powiązane – „Krupowicz przeprasza…”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie