Connect with us

Goleniów

Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz

Goleniów. Wszystko na to wskazuje, że co najmniej do 20-23 września śmieci w Goleniowie nie będą odbierane od mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Takie wnioski można wyciągnąć z wypowiedzi telewizyjnych wiceburmistrza Tomasza Banacha. Wczoraj w TVP Szczecin powiedział on lakonicznie, że prowadzone są rozmowy w sprawie zakończenia kryzysu śmieciowego w gminie. Nie powiedział kogo i z kim, dlatego zapytaliśmy go dzisiaj o to – niestety odmówił podania szczegółów. Skoro jednak jakieś rozmowy są prowadzone, to tak czy inaczej swój finał muszą znaleźć na sesji rady miejskiej. Można więc zakładać, że jak wszystko dobrze pójdzie – a nie musi – nadzwyczajna sesja zostanie zwołana najwcześniej po 20 września.

Jeżeli tak, to każdy dzień „śmieciowego kryzysu” będzie pogłębiał irytacje mieszkańców, a obrazki z zawalonego śmieciami Goleniowa zagoszczą już nie tylko w mediach regionalnych, ale i ogólnopolskich. Niezależnie od racji merytorycznych, wizerunkowo za ten kryzys personalnie odpowiedzialny jest burmistrz Robert Krupowicz. To już widać z przekazów medialnych, bo dominuje w nich narracja o złych radnych i bezsilnym burmistrzu. Tyle, że ten bezsilny burmistrz jest wymieniany z imienia i nazwiska, a radni są anonimową grupą – połowa z nich to wszak członkowie związanego z burmistrzem ugrupowania. Oburzenie i gniew łatwiej jest spersonalizować na jednej, znanej osobie, niż na wielu anonimowych. Sprzyja temu także sama postawa Roberta Krupowicza, który teraz zamiast stawić czoła problemowi w mediach i nie tylko, zasłania się wiceburmistrzem Banachem i inspektor Szczerbą, swoje uczestnictwo ograniczając do nagranych dla gminnej propagandy nieco łzawych i niekonsekwentnych przeprosin.

Ta pasywna postawa jest niezrozumiała, bowiem wszyscy pamiętają jak dobrym obrońcą ważnej sprawy potrafi być burmistrz Krupowicz, gdy w roku 2013 odważnie, profesjonalnie i z klasą bronił w wielu mediach zawierzenia Goleniowa Chrystusowi Królowi Wszechświata. Teraz tego nie robi, ale problem jest – jak by nie patrzeć to burmistrz jest odpowiedzialny za jego rozwiązanie. Jak nie potrafi go rozwiązać, to się po prostu nie nadaje, bo przecież nie można rządzić gminą tłumacząc niemoc decyzyjną konfliktem z radnymi. Ujmując rzecz w skrócie, albo potrafi zorganizować większość zdolna głosować za jego projektami uchwał, albo nie. Jak to drugie, to mają niestety rację organizatorzy referendum planujący go odwołać…

red.

powiązane – „Krupowicz przeprasza…”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie