Connect with us

Aktualności

Krystian Zalewski 55. na świecie

Krystian Zalewski, zawodnik goleniowskiego UKS Barnim zajął 55. pozycję na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Bydgoszczy.

Opublikowane

w dniu

Czterdzieste mistrzostwa rozegrane zostały na trudnej trasie i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wystartowało w nich łącznie 400 biegaczy z 41 krajów, 185 kobiet i 215 mężczyzn. Rywalizację o podium zdominowali zwodnicy z Kenii i Etiopii. Reprezentacja Polski seniorów, która wystąpiła w składzie: Błażej Brzeziński (28), Arkadiusz Gardziejewski (38), Tomasz Szymkowiak (43), Krystian Zalewski (55), Krzysztof Żebrowski (60) i Łukasz Kujawski (64), sklasyfikowana została na 10 pozycji. Spośród europejczyków lepsi od Polaków byli tylko Hiszpanie. To był najlepszy od 1979 roku występ Polaków w tej prestiżowej imprezie. Zawodników do startu w mistrzostwach świata przygotowywał goleniowski trener Jacek Kostrzeba.

Warto dodać, że  w 2010 r. na tej samej imprezie Krystian Zalewski uplasował się na 107. pozycji.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie