Connect with us

Goleniów

Krupowicz za podwyżką

Goleniów. Jeden z radnych na trwającej właśnie sesji rady miejskiej zapytał, czy o wysokości podwyżki stawki za odbiór śmieci wie burmistrz Krupowicz i czy ją akceptuje.

Opublikowane

w dniu

Radny argumentował pytanie tym, że to Roberta Krupowicza mieszkańcy wybrali na burmistrza i to on nadal bierze odpowiedzialność za to, co się w gminie dzieje – w tym na cenę śmieci. Jego zdaniem pobyt na długotrwałym zwolnieniu lekarskim tego nie zmienia. Wcześniej, jeszcze przed zwolnieniem burmistrz zapowiadał, że w czasie pandemii stawka 12 zł za odbiór śmieci zostanie utrzymana – radny zwrócił uwagę, że pandemia trwa nadal.
P.o. burmistrza Henryk Zajko jednoznacznie rozwiał wątpliwości w tej kwestii – Robert Krupowicz jest o wszystkim poinformowany i wie o propozycji podniesienie stawki opłaty za śmieci do 30 zł i ją akceptuje.

Na razie trwa dyskusja, a uchwała o podwyżce nie była jeszcze głosowana.

red.

powiązane – „Robert Krupowicz przedłużył zwolnienie”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie