Connect with us

Goleniów

Krupowicz stracił większość w radzie

Goleniów. Głosowania na dzisiejszej sesji oraz wypowiedzi radnych wskazują, że burmistrz Robert Krupowicz nie ma już większości w radzie miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Była ona i tak krucha (11 na 21 radnych), a burmistrz musiał po ostatnich wyborach doprosić radnego z innego niż komitet wyborczy Roberta Krupowicza ugrupowania by mieć tę jednomandatową większość. Padło na radnego Kuszyńskiego, który jednak teraz w sprawie śmieci nie tylko głosował, ale wypowiadał się zdecydowanie przeciwko propozycjom burmistrza. Pytanie, czy to tylko chwilowa utrata większości, czy burmistrz na trwałe stracił ją w radzie miejskiej?
Jeżeli tak, to rządzenie gminą będzie miał mocno utrudnione, a forsowanie istotnych dla burmistrza uchwał będzie albo wymagało doraźnych sojuszów, albo prowadziło do nieustannej konfrontacji w komisjach i na sesjach – jak w Nowogardzie, gdzie burmistrz Czapla od kilku miesięcy też nie ma większości w radzie. Taka sytuacji może prowadzić do paraliżu decyzyjnego, ale też wymusić na burmistrzu Krupowiczu zmianę stylu rządzenia.
Zamiast chować się w trudnych sprawach za plecami swoich zastępców, będzie musiał pojawiać się na komisjach, sesjach i innych spotkaniach by osobiście przekonywać radnych i mieszkańców do swoich racji. Poza tym kryzys śmieciowy i utrata większości powinna go skłonić do ograniczenia nie tylko kosztów propagandy idącej na bezkrytyczne lansowanie samego siebie, ale też po prostu jej likwidację. Skoro nie ma w budżecie pieniędzy na odbiór śmieci, to tym bardziej nie powinno się ich wydawać na prywatny profil Roberta Krupowicza „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa, na „Fakty Goleniów” oraz urzędników je tworzących. Wtedy wreszcie zamiast osobiście redagować propagandową klakę, burmistrz powinien przestać tchórzyć przed trudnymi pytaniami dziennikarzy, przywrócić normalne konferencje prasowe i być widocznym przywódcą gminy, a nie tylko chowającym się wiecznie nieobecnym.
Niestety, chociaż Roberta Krupowicza niewątpliwie stać na taką normalność, to równie dobrze może on dalej brnąć w logikę więcej tego samego – jeszcze bardziej się ukryć, obrazić, uciec…

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Goleniów

Posadzą las

Goleniów. Ponad setka osób będzie jutro sadzić las.

Opublikowane

w dniu

Nadleśnictwo Goleniów dostarczy sadzonki i ludzi, którzy wraz z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA oraz pracownikami IKEI będą jutro od godz. 10 sadzić las na północ od Miękowa.

red.

powiązane – „Dwa marsze w niedzielę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dwa marsze w niedzielę

Goleniów. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przez Goleniów przejdą dwa marsze.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy to MARSZ DLA JEZUSA – uroczysta, barwna, radosna procesja, która wyruszy o godz. 11:40 z Plant. Parafia pw. Św. Katarzyny ogłasza konkurs na najpiękniejszą oraz na najdłuższą palmę; zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostaną przyznane i wręczone na Mszy Świętej o godz. 12:00.

W tym samym dniu, w rocznicę śmierci św. Jan Pawła II, w duchowej łączności z Polakami w wielu miastach Polski i na całym świecie, odbędzie się goleniowski MARSZ PAPIESKI, marsz wdzięczności za życie, dzieło i pontyfikat św. Jana Pawła II. Parafia pw. Sw. Katarzyny zapraszamy na wieczorną Mszę o godz. 18:00, po Mszy o godz. 19:00 wymarsz z placu przed kościołem, ulicami miasta, do pomnika Jana Pawła II, stojącego przed kościołem św. Jerzego – zabierzcie ze sobą flagi biało-czerwone, świece, znicze, które złożymy przed pomnikiem. Podczas marszu wsłuchamy się w głos oraz nauczanie, zawsze zatroskanego o Polskę i Polaków, św. Jana Pawła II.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina spółkom, spółki gminie

Goleniów. Radni zdecydowali dzisiaj o dokapitalizowaniu spółek GWiK i „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów”.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie kapitału zakładowego w tych spółkach poprzez objęcie w nich przez gminę udziałów – w GWiK za 880 tys zł i w Porcie Lotniczym za 680 tys zł. Skarbnik gminy uzasadnił te operacje trudną sytuacją finansową obu spółek, w których gmina jest udziałowcem – w GWiK 100%, a w Porcie Lotniczym 2,5% (tu według skarbnika strata za rok 2022 to ok. 10.6 mln zł.).

W praktyce wydatki z budżetu gminy w ten sposób uchwalone, trafią z powrotem do… jej budżetu – obie spółki zalegają bowiem z zapłatą gminie podatku od nieruchomości za rok 2022 właśnie wymienione kwoty dokapitalizowania i mają za nie spłacić te zaległości.

Jak podał skarbnik, gmina dofinansowała Port Lotniczy po raz pierwszy od roku 2010.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie