Connect with us

Goleniów

Krupowicz stracił większość w radzie

Goleniów. Głosowania na dzisiejszej sesji oraz wypowiedzi radnych wskazują, że burmistrz Robert Krupowicz nie ma już większości w radzie miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Była ona i tak krucha (11 na 21 radnych), a burmistrz musiał po ostatnich wyborach doprosić radnego z innego niż komitet wyborczy Roberta Krupowicza ugrupowania by mieć tę jednomandatową większość. Padło na radnego Kuszyńskiego, który jednak teraz w sprawie śmieci nie tylko głosował, ale wypowiadał się zdecydowanie przeciwko propozycjom burmistrza. Pytanie, czy to tylko chwilowa utrata większości, czy burmistrz na trwałe stracił ją w radzie miejskiej?
Jeżeli tak, to rządzenie gminą będzie miał mocno utrudnione, a forsowanie istotnych dla burmistrza uchwał będzie albo wymagało doraźnych sojuszów, albo prowadziło do nieustannej konfrontacji w komisjach i na sesjach – jak w Nowogardzie, gdzie burmistrz Czapla od kilku miesięcy też nie ma większości w radzie. Taka sytuacji może prowadzić do paraliżu decyzyjnego, ale też wymusić na burmistrzu Krupowiczu zmianę stylu rządzenia.
Zamiast chować się w trudnych sprawach za plecami swoich zastępców, będzie musiał pojawiać się na komisjach, sesjach i innych spotkaniach by osobiście przekonywać radnych i mieszkańców do swoich racji. Poza tym kryzys śmieciowy i utrata większości powinna go skłonić do ograniczenia nie tylko kosztów propagandy idącej na bezkrytyczne lansowanie samego siebie, ale też po prostu jej likwidację. Skoro nie ma w budżecie pieniędzy na odbiór śmieci, to tym bardziej nie powinno się ich wydawać na prywatny profil Roberta Krupowicza „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa, na „Fakty Goleniów” oraz urzędników je tworzących. Wtedy wreszcie zamiast osobiście redagować propagandową klakę, burmistrz powinien przestać tchórzyć przed trudnymi pytaniami dziennikarzy, przywrócić normalne konferencje prasowe i być widocznym przywódcą gminy, a nie tylko chowającym się wiecznie nieobecnym.
Niestety, chociaż Roberta Krupowicza niewątpliwie stać na taką normalność, to równie dobrze może on dalej brnąć w logikę więcej tego samego – jeszcze bardziej się ukryć, obrazić, uciec…

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Na kanalizacje w Mostach

Goleniów. Tylko jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez gminę Goleniów o0trzyma dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Opublikowane

w dniu

To budowa sieci kanalizacji sanitarnej przesyłowej z miejscowości Mosty do PG „Wysypisko” w miejscowości Podańsko – 4 750 000 zł
Dachowanie pod Goleniowem. Gmina wnioskowała o inwestycje warte ok. 50 mln zł.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Milion różnicy

Goleniów. Dwie firmy złożyły oferty na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej z Goleniowa do Marszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pierwsza oferta za 1 468 437,73 zł wpłynęła od firmy MDB Sp. z o.o. ze Szczecina. Drugą o wartości 2 457 687,60 zł złożyła firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Łozienicy.

W ramach ogłoszonego postępowania wykonany zostanie pierwszy etap stanowiący kontynuację istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej przy skrzyżowaniu z rondem ulic Maszewskiej i Tartacznej do ronda w kierunku Marszewa. W drugim etapie powstanie ostatni fragment ścieżki do samej miejscowości.
Gmina może liczyć na 85% dofinansowania tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie