Connect with us

Goleniów

Krupowicz stracił większość w radzie

Goleniów. Głosowania na dzisiejszej sesji oraz wypowiedzi radnych wskazują, że burmistrz Robert Krupowicz nie ma już większości w radzie miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Była ona i tak krucha (11 na 21 radnych), a burmistrz musiał po ostatnich wyborach doprosić radnego z innego niż komitet wyborczy Roberta Krupowicza ugrupowania by mieć tę jednomandatową większość. Padło na radnego Kuszyńskiego, który jednak teraz w sprawie śmieci nie tylko głosował, ale wypowiadał się zdecydowanie przeciwko propozycjom burmistrza. Pytanie, czy to tylko chwilowa utrata większości, czy burmistrz na trwałe stracił ją w radzie miejskiej?
Jeżeli tak, to rządzenie gminą będzie miał mocno utrudnione, a forsowanie istotnych dla burmistrza uchwał będzie albo wymagało doraźnych sojuszów, albo prowadziło do nieustannej konfrontacji w komisjach i na sesjach – jak w Nowogardzie, gdzie burmistrz Czapla od kilku miesięcy też nie ma większości w radzie. Taka sytuacji może prowadzić do paraliżu decyzyjnego, ale też wymusić na burmistrzu Krupowiczu zmianę stylu rządzenia.
Zamiast chować się w trudnych sprawach za plecami swoich zastępców, będzie musiał pojawiać się na komisjach, sesjach i innych spotkaniach by osobiście przekonywać radnych i mieszkańców do swoich racji. Poza tym kryzys śmieciowy i utrata większości powinna go skłonić do ograniczenia nie tylko kosztów propagandy idącej na bezkrytyczne lansowanie samego siebie, ale też po prostu jej likwidację. Skoro nie ma w budżecie pieniędzy na odbiór śmieci, to tym bardziej nie powinno się ich wydawać na prywatny profil Roberta Krupowicza „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa, na „Fakty Goleniów” oraz urzędników je tworzących. Wtedy wreszcie zamiast osobiście redagować propagandową klakę, burmistrz powinien przestać tchórzyć przed trudnymi pytaniami dziennikarzy, przywrócić normalne konferencje prasowe i być widocznym przywódcą gminy, a nie tylko chowającym się wiecznie nieobecnym.
Niestety, chociaż Roberta Krupowicza niewątpliwie stać na taką normalność, to równie dobrze może on dalej brnąć w logikę więcej tego samego – jeszcze bardziej się ukryć, obrazić, uciec…

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Goleniów

Ruszyły szczepienia

Goleniów. W przychodni POLMED pierwsi seniorzy zostali zaszczepieni.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj zaszczepiono 6 osób z grupy 80+ i tak na razie będzie codziennie do piątku – 30 szczepień tygodniowo. Podobne zasady obowiązują w pozostałych punktach szczepień w powiecie.

red.

powiązane – „Szczepienia – Goleniów”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

NIK skontroluje PGK?

Goleniów. Dyrektor delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Szczecinie zapowiada kontrole w spółkach samorządowych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W poniedziałkowej rozmowie w programie TVP Szczecin „Spięcie”, dyrektor delegatury NIK w Szczecinie mówił o planowanych kontrolach w spółkach samorządowych – w tym goleniowskiej PGK. Jak powiedział znana mu jest skarga goleniowskich radnych na spółkę i nie wykluczył przeprowadzenia w niej kontroli.

red.

powiązane – „Czy PGK odpowiada za podwyżkę ceny śmieci?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mieszkaniec Podańska dyrektorem NIK w Szczecinie

Goleniów. Nowym dyrektorem delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Szczecinie jest Marcin Stefaniak.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wcześniej był szefem szczecińskiego oddziału IPN oraz dyrektorem generalnym w Instytutu Pamięci Narodowej. Potem przeszedł do NIK. Od lat mieszka z rodziną w podgoleniowskim Podańsku.

red.

powiązane – „Odpowiadamy za politykę historyczną państwa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie