Connect with us

Goleniów

Krupowicz na chorobowym o Lipowej

Goleniów. „Lipowa gotowa! Czy wszystko jest zrobione jak należy, okaże się w przyszłym tygodniu”.

Opublikowane

w dniu

To wszystko czytamy na prywatnej stronie Roberta Krupowicza „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa” Prywatnej, ale redagowanej przez Krupowicza i realizowanej przez gminnych urzędników i na gminnym sprzęcie za spore pieniądze gminnych podatników. Ten liczny i kosztowny wydział propagandy nie ma teraz szefa-redaktora, który będąc na zwolnieniu lekarskim, formalnie nie może nim kierować – swoją drogą ciekawe kto tym propagandystom teraz wydaje polecenia? Wydaje się, że jednak nadal Krupowicz, bo dalej o ulicy Lipowej czytamy (pisane w pierwszej osobie):

”…już w poniedziałek zaczyna się odbiór lubczyńskiej inwestycji. Mamy więc sieć kanalizacji deszczowej, równą i szeroką jezdnię, ścieżkę pieszo-rowerową, chodnik, parking przy plaży, oświetlenie i dużo nowych drzew. Przebudowa głównej ulicy Lubczyny przebiegła sprawnie i bez większych kłopotów. Tak więc mieszkańcy wsi doczekali się tego, o co zabiegali od lat. MAM (sic!-przyp. red.) nadzieję, że są zadowoleni z efektu. 🙂 Zadowoleni powinni być też turyści, od wiosny do jesieni korzystający z przystani w Lubczynie, no i wszyscy, którzy latem wypoczywają na plaży. Nasz sztandarowy ‘produkt turystyczny’ zmienił się nie do poznania!”

red.

powiązane – „„Open Mind” dla „Prime Construction””

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie