Connect with us

Goleniów

Krupowicz ma już tego dość

Goleniów. Burmistrz przed druga turą wyborów prezydenckich dziękuje prezydentowi Warszawy.

Opublikowane

w dniu

Na redagowanym przez siebie profilu na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”, który na co dzień obsługują opłacani przez podatników urzędnicy gminni oraz gminny sprzęt, tym razem burmistrz wyjątkowo wpisał coś osobiście. Podzielił się mianowicie własnymi refleksjami z wiecu w Szczecinie, puentując je podziękowaniem dla Rafała Trzaskowskiego za to, że ten ceni ideę niezależnego samorządu terytorialnego oraz osobistym, dramatycznym wręcz wyznaniem – „…mam już dość. Wystarczy.”
Dla tych, którzy chcąc nie chcąc opłacają prywatny profil burmistrza na FB, ale nie należą do jego fan clubu podajemy cały tekst przedwyborczego wyznania burmistrza:

„Plac Solidarności w Szczecinie eksplodował wczoraj nadzieją. Ta żywa nadzieja miała także swoje symboliczne otoczenie. W grudniu 1970 roku władza komunistyczna strzelała tutaj do ludzi pod gmachem wojewódzkiej komendy milicji obywatelskiej. Wczoraj staliśmy pod siedzibą Filharmonii Szczecińskiej, jednej z najpiękniejszych realizacji architektonicznych w Europie. Staliśmy na dachu Centrum Dialogu Przełomy, jednego z najbardziej nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych w przestrzeni publicznej. I Filharmonię im Mieczysława Karłowicza i plac Solidarności z Centrum Dialogu Przełomy łączy jedno. Są to przedsięwzięcia podjęte i zrealizowane przez samorząd terytorialny. To Miasto Szczecin oraz Województwo Zachodniopomorskie zbudowały w tym miejscu nową, współczesną historię Szczecina i Pomorza Zachodniego. Takie właśnie dziedzictwo, w postaci instytucji kultury i wolnej myśli ujętych w unikatowe bryły architektoniczne szczeciński samorząd pozostawi następnym pokoleniom. I bardzo dziękuję Prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu za to, że ceni, uważa za wartościową, podnosi i konsekwentnie czyni ważną w naszej demokracji ideę niezależnego polskiego samorządu terytorialnego. Przez ostatnie lata nasłuchałem się już, że samorząd to „sitwa”, „drugi sort” i coś co trzeba scentralizować oraz podporządkować rządowi centralnemu. I mam już tego dość. Wystarczy.”

red.

powiązane – „Jak burmistrz zachęcał do wyborów”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie