Connect with us

Goleniów

Krupowicz – głosuję na Trzaskowskiego

Goleniów. Brawo – zamiast pisać ogólnie o tym za kim/czym się opowiada, burmistrz Krupowicz nareszcie jasno określił się politycznie.

Opublikowane

w dniu

Dotychczas kluczył, uciekał w mętne dywagacje tyleż antypisowskie, co proplatformerskie, udając bezpartyjnego, apolitycznego menadżera samorządowego, zniesmaczonego polskim partyjniactwem. Że to była bujda, każdy zorientowany wie, dlatego ta przedwyborcza deklaracja w końcu stawia sprawę jasno – Krupowicz jawnie poparł kandydata PO, tak jak jako burmistrz gminy Goleniów zawsze popierał PO. I bardzo dobrze, bo każdy z nas ma jakieś poglądy i kogoś popiera – teraz przynajmniej wiemy oficjalnie jak jest z Krupowiczem.

Jednak w tej sytuacji problemem jest to, że zrobił to tuż przed ciszą wyborcza na swoim profilu FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”, który sam redaguje, ale za pieniądze wszystkich gminnych podatników, którzy opłacają sprzęt i urzędników podległych służbowo burmistrzowi. To dzisiaj jedna z najdroższych, ale i najsprawniejszych samorządowych ekip propagandowych w naszym województwie – stworzona w oparciu o dość niejasne umocowanie prawne i finansowe. Tyle, że nastawiona cynicznie na lans w postaci czystej, niezmieszanej, skierowany tylko do fanów Krupowicza i PO, a w tej konkretnej egzemplifikacji Trzaskowskiego. Krupowicz sprytnie pomieszał prywatne z publicznym, przyjmując klasyczne rozwiązanie prywatyzowania korzyści i upublicznia kosztów. W ten sposób hoduje sobie wierne grono bezkrytycznych wyznawców na najbliższą kampanię wyborczą, w międzyczasie wykorzystując swój profil na FB do doraźnych agitek antypisowskich i proplatformerskich. Tych wyznawców utrzymuje w błogim stanie niewiedzy o prawdziwych problemach gminy i o samym sobie jako burmistrzu od lat świadomie dzielącym gminną wspólnotę – na swoich fanów i resztę. Sam to nawet powyborczo przyznał na końcu informacji o wynikach wyborów, których wynik nie przypadł do gustu jemu i fanom – „…
ale przynajmniej próbowaliśmy!”. Ta liczba mnoga odnosi się przecież tylko do niego samego i owych fanów – którzy histerycznie próbowali robić wszystko by wesprzeć kandydata PO – a nie całej gminnej społeczności.

Ponieważ ci fani zamknięci w bańce informacyjnej profilu burmistrza na FB odezwę poparcia Trzaskowskiego znają, tu przytaczam agitkę burmistrza Krupowicza pozostałym pro memoria, ale też in extenso, zwracając szczególna uwagę na passus o pluralizmie w środkach masowego przekazu, indoktrynacji i propagandzie w mediach (pasuje jak ulał do profilu autora rzeczonej agitki na FB):

„Szanowni Państwo, idziemy w niedzielę do wyborów. Polska jest sumą naszych wyborów, więc dopóki władza nie fałszuje wyborów to przyszłość kraju i demokracji jest w naszych rękach. Te wybory jak żadne inne nie dają alibi, że czegoś się nie wiedziało, że ktoś coś ukrył czy nie dopowiedział. Każdy komu zależy na Polsce ma już zapewne wyrobiony pogląd jaką wizję polskiej przyszłości wybierze. W tej długiej i obfitującej miejscami w dramatyczne zwroty kampanii wyborczej powiedziano już niemal wszystko. Teraz kolej na nasz obywatelski obowiązek i przywilej. Osobiście nie mam problemu z dokonaniem wyboru. Głosuję za Polską zdecentralizowaną z silnym samorządem terytorialnym. Za niezależnymi od partii politycznych instytucjami, które stoją na straży demokracji, a nie działają w interesie partyjnym. Szczególnie dotyczy to sądownictwa konstytucyjnego, prokuratury, sądów powszechnych, Najwyższej Izby Kontroli, służb specjalnych. Za pluralizmem w środkach masowego przekazu. Za rzetelną informacją w mediach publicznych, a przeciw indoktrynacji i propagandzie mediów rządowych. Za nowoczesną edukacją powszechną. Za sprawnie działającym systemem opieki zdrowotnej. Za zieloną z odnawialnych źródeł energią i za Polską w Unii Europejskiej. Przeciwko monopolowi władzy jednej opcji politycznej co bardzo nieładnie pachnie autorytaryzmem. Głosuję więc na Trzaskowskiego czyli na Polskę wolną, obywatelską, tolerancyjną, samorządną i uśmiechniętą”

red.

powiązane – „Jak burmistrz zachęcał do wyborów”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie