Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Królewski orszak w Goleniowie

Po raz szósty w święto Trzech Króli (6 stycznia) ulicami Goleniowa przeszedł królewski orszak.

Opublikowane

w dniu

Podobnie jak w latach poprzednich, miejscem zbiórki był parking przy stadionie, na którym wiele minut przed wymarszem gromadzili się „królewscy dworzanie”, „książęta” i „księżniczki”. Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do Goleniowa samochodem GMC i po powitaniu, idąc za gwiazdą, poprowadzili swój orszak do symbolicznej betlejemskiej stajenki u św. Jerzego. Piękna pogoda sprawiła, że w orszaku szło kilkaset osób z obu goleniowskich parafii, większość, także kapłani, w koronach na głowach. Wiele dzieci pojawiło się stosownych do okoliczności strojach, była liturgiczna służba ołtarza oraz harcerze z pochodniami, a w kościele królów przywitała orkiestra „Wood & Brass Band”. Królowie pokłonili się Dzieciątku złożyli przed Nim dary – mirrę, kadzidło i złoto; dary przyniosły też dzieci.

Orszaki Trzech Króli to nowa tradycja; w Polsce organizowane są od 2009 roku. W Goleniowie pierwszy orszak odbył się 6 stycznia 2013 roku z inicjatywy ks. Piotra Dzedzeja z parafii św. Jerzego. Od tego czasu parafia ta co roku organizuje Orszaki Trzech Króli.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie