Connect with us

Aktualności

Kraulem w szambie

NOWOGARD. SLD prowadzi w Nowogardzie wyjątkowo brudną kampanię wyborczą. Sięga po metody rodem z mroków stalinizmu, a nikt z kandydatów Sojuszu im się nie sprzeciwia.

Opublikowane

w dniu

Strona internetowa nowogardzkiego SLD to www.sld-nowogard.pl. 15 października zamieszczono na niej tekst pt. „Czy Słomscy rozpoczną swą brudną kampanię?”. Już za sam tytuł można by wytoczyć proces o zniesławienie, bo wyraźnie z niego wynika zarzut, choć póki co nie ma do niego żadnego powodu. Ale to jeszcze nic.
Anonimowy autor tekstu (podpis Aleksy Grabowski to oczywiście kamuflaż) otwiera dalej kran z gnojówką:
„Znając dotychczasowy styl pisarski, który uprawiają pseudo dziennikarze spod sztandaru M. Słomskiego, spodziewać się należy jednego – serii artykułów oczerniających innych kandydatów do fotela burmistrza i na radnych, a szczególnie tych, którzy mają korzenie lewicowe. W swej desperacji jest on wręcz gotowy obsmarować każdego, kto stanie jemu i jego dzieciom na drodze do „skoku” na gminną kasę. Obrzydliwe insynuacje, rzekomo prawdziwe informacje na temat kandydatów, prefabrykowane dokumenty, zmyślone sensacje o kandydatach – oto co rzekomo mają robić panowie Słomscy w swej gazecie w czasie kampanii wyborczej. Kampania dopiero się rozkręca i lada moment należy się spodziewać tej brutalnej i „brudnej kampanii” w wykonaniu sztabu ludzi z „Dziennika Nowogardzkiego”, bo tam gdzie nie ma rzeczowych argumentów, a jedynym sukcesem jest brak sukcesu, tam językiem debaty stają się kłamstwa, oszczerstwa i manipulacje faktami”.
Dalej jest jeszcze sugestia, że podobnymi metodami ma działać również niewymieniony z nazwiska Tomasz Kulinicz, kandydat na burmistrza z listy PSL. Pan Aleksy pisze o nim tak: „ptaszki ćwierkają, że ten styl chce zastosować w swej kampanii inny kandydat na burmistrza – rodem z PSL, a dziś mieszkaniec Goleniowa”.
Zwracamy uwagę Czytelników na podkreślone frazy, z których jasno wynika, że nie chodzi o zarzuty związane z jakimś popełnionym czynem, ale o fantazje niejakiego Aleksego Grabowskiego, z rzeczywistością nie mające nic wspólnego. To ordynarne opluwanie konkurentów Aleksego Grabowskiego, startujących w wyborach samorządowych w Nowogardzie.
Pełen tekst eseldowskiego paszkwilu do przeczytania na stronie internetowej SLD Nowogard. W komitecie wyborczym SLD Nowogard niedawno próbowaliśmy się dowiedzieć, kto personalnie odpowiada za ową stronę internetową i zamieszczane tam treści, i kto je komponuje. Odpowiedziano nam, że takiej informacji może udzielić szef gminnych struktur partii, czyli burmistrz Robert Czapla. Ten jednak swoją wiedzą dzielić się nie chciał.
Na przesłaną mailem prośbę o kontakt do Aleksego Grabowskiego SLD Nowogard odpowiedzi nie udzielił.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie