Connect with us

Aktualności

Kraulem w szambie

NOWOGARD. SLD prowadzi w Nowogardzie wyjątkowo brudną kampanię wyborczą. Sięga po metody rodem z mroków stalinizmu, a nikt z kandydatów Sojuszu im się nie sprzeciwia.

Opublikowane

w dniu

Strona internetowa nowogardzkiego SLD to www.sld-nowogard.pl. 15 października zamieszczono na niej tekst pt. „Czy Słomscy rozpoczną swą brudną kampanię?”. Już za sam tytuł można by wytoczyć proces o zniesławienie, bo wyraźnie z niego wynika zarzut, choć póki co nie ma do niego żadnego powodu. Ale to jeszcze nic.
Anonimowy autor tekstu (podpis Aleksy Grabowski to oczywiście kamuflaż) otwiera dalej kran z gnojówką:
„Znając dotychczasowy styl pisarski, który uprawiają pseudo dziennikarze spod sztandaru M. Słomskiego, spodziewać się należy jednego – serii artykułów oczerniających innych kandydatów do fotela burmistrza i na radnych, a szczególnie tych, którzy mają korzenie lewicowe. W swej desperacji jest on wręcz gotowy obsmarować każdego, kto stanie jemu i jego dzieciom na drodze do „skoku” na gminną kasę. Obrzydliwe insynuacje, rzekomo prawdziwe informacje na temat kandydatów, prefabrykowane dokumenty, zmyślone sensacje o kandydatach – oto co rzekomo mają robić panowie Słomscy w swej gazecie w czasie kampanii wyborczej. Kampania dopiero się rozkręca i lada moment należy się spodziewać tej brutalnej i „brudnej kampanii” w wykonaniu sztabu ludzi z „Dziennika Nowogardzkiego”, bo tam gdzie nie ma rzeczowych argumentów, a jedynym sukcesem jest brak sukcesu, tam językiem debaty stają się kłamstwa, oszczerstwa i manipulacje faktami”.
Dalej jest jeszcze sugestia, że podobnymi metodami ma działać również niewymieniony z nazwiska Tomasz Kulinicz, kandydat na burmistrza z listy PSL. Pan Aleksy pisze o nim tak: „ptaszki ćwierkają, że ten styl chce zastosować w swej kampanii inny kandydat na burmistrza – rodem z PSL, a dziś mieszkaniec Goleniowa”.
Zwracamy uwagę Czytelników na podkreślone frazy, z których jasno wynika, że nie chodzi o zarzuty związane z jakimś popełnionym czynem, ale o fantazje niejakiego Aleksego Grabowskiego, z rzeczywistością nie mające nic wspólnego. To ordynarne opluwanie konkurentów Aleksego Grabowskiego, startujących w wyborach samorządowych w Nowogardzie.
Pełen tekst eseldowskiego paszkwilu do przeczytania na stronie internetowej SLD Nowogard. W komitecie wyborczym SLD Nowogard niedawno próbowaliśmy się dowiedzieć, kto personalnie odpowiada za ową stronę internetową i zamieszczane tam treści, i kto je komponuje. Odpowiedziano nam, że takiej informacji może udzielić szef gminnych struktur partii, czyli burmistrz Robert Czapla. Ten jednak swoją wiedzą dzielić się nie chciał.
Na przesłaną mailem prośbę o kontakt do Aleksego Grabowskiego SLD Nowogard odpowiedzi nie udzielił.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie