Connect with us

Stepnica

Kotwice dla Stepnicy

Stepnica. Chodzi o dwie kotwice, które zostały wydobyte przez Urząd Morski w Szczecinie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Było to podczas prac na wodach zalewu przy Stepnicy, w ramach inwestycji „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m”.
W czwartek 18 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski oraz Aleksander Ostasz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, do którego kotwice po wydobyciu należą, podpisali umowę ich użyczenia. Kotwice, które już wkrótce trafią na docelowe miejsca ekspozycyjne na terenie miasta, to kotwice patentowe jedna typu Halla oraz drugą Byersa. Zanim trafią do ekspozycji będą odrestaurowane i odpowiednio zabezpieczone.

red.

powiązane – „Innowacyjne worki do… podlewania”

Stepnica

Nagrodzona rodzina

Stepnica. Rodzina Pani Agnieszki Makowskiej ze Stepnicy została nagrodzona przez marszałka województwa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminna strona, nagrodzona w konkursie plastycznym „Rodzina razem”. Celem konkursu było propagowanie wartości rodziny, zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców, promowanie wartości wieku dojrzałego, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych. Konkurs był odpowiedzią na sytuację rodzin związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronowirusem, gdzie przerwa w pracy w placówkach oświatowych oraz spowodowane tymi okolicznościami wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi, stało się motywem do wymyślania co rusz nowych pomysłów na urozmaicenie tego czasu.

red.

powiązane – „Kariera zakończona”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Nowa siedziba OKW nr 1

Stepnica. Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 w Stepnicy w nowym miejscu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będzie to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stepnicy,
przy ul. Bolesława Krzywoustego 4 (wejście główne),
a nie jak dotychczas w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy.

W lokalu tym głosują mieszkańcy sołectw Stepnica, Bogusławie, Stepniczka, Piaski Małe, Budzień, Widzieńsko z Krokorzycami.

red.

powiązane – „Błękitna Flaga po raz 10.”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Kariera zakończona

Stepnica. W Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy w ubiegły piątek członkini zespołu folklorystycznego „Stepniczanie” – Pani Róża Masłowiec, zakończyła swoją artystyczną pracę twórczą w zespole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Do zespołu wstąpiła 16 czerwca 1997r. czyli dokładnie 23 lata temu. Sumiennie przychodziła na próby i uczestniczyła w niezliczonej ilości występów zarówno konkursowych jak i festiwalowych. Niejednokrotnie uświetniała wraz z zespołem uroczystości gminne. Jak sama mówi „ile to ja miejsc zwiedziłam z zespołem”. Uroczystość, ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, odbyła się w gronie zespołu i pracowników GOKu. Burmistrz Andrzej Wyganowski wręczył Pani Róży upominek z dedykacją oraz piękny bukiet kwiatów. Różany bukiet, w imieniu pozostałych zgromadzonych wręczył obecny kierownik zespołu – Pan Andrzej Lubczyński. Pracownicy GOK-u przygotowali niewielki słodki poczęstunek oraz upominki związane z pracą Pani Róży.
Bohaterka spotkania nie kryła łez wzruszenia, gdyż wszystkie przygotowania odbywały się w tajemnicy przed nią. Pani Róża przybyła na swoją ostatnią próbę z pysznym ciastem drożdżowym własnego wypieku, gdyż tak zaplanowała się rozstać z zespołem. Podczas uroczystości był czas na miłe wspomnienia i radosne anegdoty dotyczące wyjazdów. Pani Róża obiecała na koniec pomóc w spisywanej przez GOK historii zespołu, która ukaże się w formie książki, a zostanie wydana na 40 lecie „Stepniczan”.

red.

powiązane – „Kotwice dla Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie