Connect with us

Stepnica

Kotwice dla Stepnicy

Stepnica. Chodzi o dwie kotwice, które zostały wydobyte przez Urząd Morski w Szczecinie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Było to podczas prac na wodach zalewu przy Stepnicy, w ramach inwestycji „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m”.
W czwartek 18 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski oraz Aleksander Ostasz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, do którego kotwice po wydobyciu należą, podpisali umowę ich użyczenia. Kotwice, które już wkrótce trafią na docelowe miejsca ekspozycyjne na terenie miasta, to kotwice patentowe jedna typu Halla oraz drugą Byersa. Zanim trafią do ekspozycji będą odrestaurowane i odpowiednio zabezpieczone.

red.

powiązane – „Innowacyjne worki do… podlewania”

Stepnica

Rybak z legendą

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na stronie internetowej www.stepnica.pl zamieszczona została legenda o „Rybaku Szczepanie”, który osadę Stepnica założył. Legendę spisał wieszcz Mirosław Wacewicz, a jej tekst został przetłumaczony na język angielski i język niemiecki.

red.

powiązane – „Rybak za 76 tys zł”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Komendant wizytował remizę

Stepnica. Wczoraj Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan bryg. Jarosław Tomczyk złożył wizytę w remizie OSP Stepnica.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Spotykał się z burmistrzem i komendantem gminnym OSP Krzysztofem Wasilukiem. Poinformowano komendanta o stanie osobowym jednostek OSP Stepnica, Czarnocin i Żarnowo oraz o wyszkoleniu załóg i wyposażeniu w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Omówiono również możliwości współdziałania jednostek Państwowej Straży Pożarnej z jednostkami ochotniczymi straży pożarnej, także w zakresie uzyskiwania dofinansowania zakupu sprzętu dla OSP, oraz przekazywania sprzętu z PSP dla OSP.

red.

powiązane – „OPS w nowej siedzibie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

OPS w nowej siedzibie

Stepnica. Gminny OPS zmienił dzisiaj adres.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy od 4 listopada ma nową siedzibę. Teraz ośrodek przeniesiono do zakupionego przez Gminę od ENEA S.A. i wyremontowanego budynku. Wymieniono stolarkę, wewnętrzne tynki, posadzki, całą instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, zamontowano nowy gazowy system ogrzewania. Budynek ma ok 100 m2 powierzchni użytkowej z której udało się wygospodarować 6 pomieszczeń biurowych oraz toaletę oczywiście przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest posadowiony na działce o powierzchni 2715 m2 , na której znajdują się również bardzo potrzebne pomieszczenia magazynowo-gospodarcze. W przyszłości po uzyskaniu dotacji ze środków Unii Europejskiej wykonana zostanie termomodernizacja budynku.
W siedzibie ośrodka będą też funkcjonować: Zespół Interdyscyplinarny ds. Przemocy w Rodzinie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy ze względu na zagrożenie epidemiczne zaplanowano skromnie. W środę 4 listopada 2020 r. w obecności pracowników ośrodka, Skarbnik Gminy Beaty Rogalskiej, Burmistrz Andrzeja Wyganowski dokonał symbolicznego przekazania kluczy Dyrektorowi Ośrodka Jarosławowi Gruszczyńskiemu.
Koszt zakupu, remontu i wyposażenia budynku wyniósł 503 600,17 zł.

red.
powiązane – „OPS w posterunku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie