Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Kosztowne promile

Telefon od zaniepokojonego kierowcy, szybka interwencja policji z równie szybkim finałem sądowym. Kierowca, którego zatrzymano za jazdę po pijanemu (3,2 promila) zapłaci 1 tys. zł grzywny, 5 tys. zł nawiązki na cel społeczny, a prawa jazdy nie zobaczy przez 5 lat.

Opublikowane

w dniu

 Dyżurny policji z Goleniowa otrzymał zgłoszenie, że po drodze krajowej nr 3, obwodnicą miasta, porusza się pojazd dostawczy kierowany prawdopodobnie przez nietrzeźwego kierowcę. Patrol drogówki udał się we wskazane miejsce, a następnie zjechał z krajowej „trójki” na „szóstkę”, gdzie poruszała się ciężarówka. Na wysokości skrzyżowania z Żółwią Błocią policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a kontakt z nim był utrudniony. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał organizmie 3,2 promila.    Za popełnione przestępstwo 52-latek w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem, który zdecydował o ukaraniu go grzywną w wysokości 1000 zł., 5-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązku zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5000 zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie