Connect with us

Goleniów

Kościuszki 3 – pozew wycofany, protokół wadliwy

Goleniów. Zofia Machnicka wycofała swój prywatny pozew przeciwko gminie Goleniów i zrezygnowała z członkostwa w zarządzie wspólnoty Kościuszki 3.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała był to wyraz jej dobrej woli w stosunku do gminy w związku z podjęciem przez nią rozmów o sytuacji mieszkańców tego bloku. Natomiast jej rezygnacja z członkostwa w zarządzie wspólnoty wynika z powodu przemęczenia tą pracą.

Jaka się okazało z reprezentowania wspólnoty zrezygnowała też radca prawny reprezentująca dotychczas nieodpłatnie jej interesy. W piśmie skierowanym do radcy prawnego UMiG, zarzuciła ona gminie łamanie wcześniejszych ustaleń podczas spotkania 16 kwietnia przedstawicieli gminy, GTBS i wspólnoty bloku Kościuszki 3 – nie sporządzono protokołu zgodnego z ustaleniami, doprowadzono do podpisania protokołu o treści wadliwej, narzuconej przez gminę wbrew interesom wspólnoty mieszkańców bloku. Zdaniem radczyni postawa gminy sprawia wrażenie działań ukierunkowanych na podstępne wprowadzenie w błąd wspólnoty.

red.

powiązane – „Będą nowe odwierty?”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie