Connect with us

Kultura

Kościółek jako Tichy

Kultura. W minioną niedzielę w Teatrze Gdynia Główna odbyły się dwie premiery oparte na prozie Stanisława Lema „Kongres Futurologiczny” oraz „Teohiphip”. W obu spektaklach zagrał Marek Kościółek.

Opublikowane

w dniu

To znany nie tylko w naszej okolicy twórca maszewskiego Teatru KRZYK, mieszkaniec Goleniowa – w obu spektaklach wcielił się w Ijona Tichego.

Kościółek z TGG współpracuje od kilku lat. Wcześniej zagrał w „Próbach Józefa K”. na podstawie „Procesu” Franza Kafki. W obu gdyńskich premierach partnerowali mu trójmiejscy aktorzy. Jeśli ktoś chciałby ujrzeć oba spektakle, to będzie miał taką okazję już w lipcu (17,18,24 i 25 lipca) oraz w sierpniu m.in na Festiwalu „Pociąg do Miasta” w dniach 13 i 14 sierpnia w Gdyni.

red.

powiązane – „Krzyk” nagrodzony”

Kultura

Jazz w Rampie

Kultura. Goleniowska Rampa Kultura gościć będzie wybitnych amerykańskich muzyków: Frieddiego Hendrixa & Jazz Brigade oraz Dorrey Lin Lyles.

Opublikowane

w dniu

Jako suport (o godz. 19) wystąpi Adam Tadel – kontrabasista jazzowy, który po ukończeniu Akademii Muzycznej w Katowicach przeniósł się na Pomorze Zachodnie.

Wybitni artyści, świetne kompozycje, przyjazny klimat – sierpień i wrzesień na Pomorzu Zachodnim będzie wypełniony jazzowymi brzmieniami. Koncerty zaplanowano w ośmiu miastach regionu – Goleniowie, Stargardzie, Świnoujściu, Koszalinie, Kołobrzegu, Rewalu, Szczecinku, Przelewicach. Muzyczne wydarzenia finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Cykl koncertów, podczas których zaprezentują się światowej sławy jazzmani i wschodzące gwiazdy, rozpocznie się 3 sierpnia w Goleniowie, a zakończy 6 września w Koszalinie.

red.

powiązane – „Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Na leżakach

Kultura. W niedzielę wieczorem na Plantach wyświetlą film, który będzie można obejrzeć z… leżaków.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązne – „Wyniki matur”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nie ma miejsc

Kultura. Dzisiaj w Bibliotece Miejskiej i Powiatowej w Goleniowie pojawi się znany aktor.

Opublikowane

w dniu

Niestety, jak podają organizatorzy na to spotkanie z Arturem Barciśem nie ma już wolnych miejsc.

red.

powiązane – „Ekomural przy Szarych Szeregów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie