Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Kultura

Kościółek jako Tichy

Kultura. W minioną niedzielę w Teatrze Gdynia Główna odbyły się dwie premiery oparte na prozie Stanisława Lema „Kongres Futurologiczny” oraz „Teohiphip”. W obu spektaklach zagrał Marek Kościółek.

Opublikowane

w dniu

To znany nie tylko w naszej okolicy twórca maszewskiego Teatru KRZYK, mieszkaniec Goleniowa – w obu spektaklach wcielił się w Ijona Tichego.

Kościółek z TGG współpracuje od kilku lat. Wcześniej zagrał w „Próbach Józefa K”. na podstawie „Procesu” Franza Kafki. W obu gdyńskich premierach partnerowali mu trójmiejscy aktorzy. Jeśli ktoś chciałby ujrzeć oba spektakle, to będzie miał taką okazję już w lipcu (17,18,24 i 25 lipca) oraz w sierpniu m.in na Festiwalu „Pociąg do Miasta” w dniach 13 i 14 sierpnia w Gdyni.

red.

powiązane – „Krzyk” nagrodzony”

Kultura

Jutro „Beczka śmiechu”

Kultura. Stowarzyszenie Teatr Krzyk oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie zapraszają na spektakl familijny „Beczka Śmiechu” Teatru Na Walizkach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, impreza odbędzie się 27 lipca br. o 16:30 na placu przed Szkołą Podstawową w Maszewie.

Prezentacja spektaklu sfinansowana jest ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przeznaczona dla wszystkich mieszkańców gminy – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

red.

powiązane – „Można się kąpać”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Laur wręczony

Kultura. Laureatem specjalnej nowogardzkiego „Lata z Muzami”nagrody „Lauru Cisowego 2021” za wybitne osiągnięcia artystyczne jest Mariusz Wilczyński.

Opublikowane

w dniu

To reżyser filmu pt” Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Animacja Mariusza Wilczyńskiego zajęła mu 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu.

Uhonorowanie laureata odbyło sie w dzisiaj bezpośrednio przed premiową projekcją filmu, który nowogardzcy mieszkańcy mogli obejrzeć w Kinie „Orzeł” Nowogardzkiego Domu Kultury. Uroczystego odznaczenia dokonał burmistrrz gminy. Po zakończonym seansie filmowy przybyli goście, mieszkańcy i miłośnicy kina mogli bezpośrednio zadać nurtujące ich po projekcji filmu pytania do autora filmu.

Zakończenie festiwalu w niedzielę.

red.

powiązane – „Lato z Muzami”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Jutro w Żarnowie

Kultura. Do białego rana ma potrwać jutrzejsza zabawa w Żarnowie.

Opublikowane

w dniu

Rozpoczęcie o godzinie 16.00 na stadionie w Żarnowie – szczegóły na plakacie.

red.

powiązane – „Dni Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie