Connect with us

Goleniów

Kościółek gra Kantora u Passiniego

Goleniów. Przez ostatnie dwa tygodnie Marek Kościółek pracował ze znanym reżyserem teatralnym Pawłem Passinim w Wielopolu Skrzyńskim, miejscu urodzenia Tadeusza Kantora.

Opublikowane

w dniu

„Latający Teatr Kantorowi” – to tytuł podmiotu, w którym biorą udział zebrani artyści w tym Marek Kościółek. Rok temu również w Wielopolu pracowali pod okiem profesora Leszka Mądzika, twórcy Sceny Plastycznej KUL.
Obok twórcy maszewskiego Teatru Krzyk w tegorocznej pracy wzięli udział liderzy, edukatorzy i artyści z kilku województw. Marek Kościółek po zeszłorocznej pracy z reżyserką Ewą Ignaczak nad „Procesem” Kafki (spektakl będzie grany w repertuarze Teatru Gdynia Główna od października) i Leszkiem Mądzikiem, gdzie powstał spektakl „Źródło” tym razem spotkał się z Pawłem Passinim, który obok reżyserii przygotował również koncepcję scenograficzną, a także muzyczną tego wydarzenia. Kościółek wciela się tutaj w postać Tadeusza Kantora.

Foto: Damian Budziwojski

red.

powiązane – „Giniewska stypendystką marszałka”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie