Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Korty pod dachem?

Na dobre zapaliło się zielone światło dla budowy na terenie stadionu miejskiego w Goleniowie zadaszonych kortów do tenisa ziemnego.

Opublikowane

w dniu

Ośrodek Sportu i Rekreacji kosztem ponad 50 tys. zł zlecił już wykonanie dokumentacji technicznej inwestycji, w czerwcu będzie miał do dyspozycji pozwolenie na budowę. Mało tego, okazuje się, że nie chodzi o zadaszenie obecnie funkcjonujących kortów, a budowę osobnego obiektu.

– Założenie jest takie, że na rzadko obecnie wykorzystywanym boisku wielofunkcyjnym powstaną dwa nowe korty ze sztucznej mączki, a następnie zostaną one zadaszone. Ma to być lekka hala łukowa z pokryciem z przezroczystego, przepuszczającego światło dziennie pcv, wyposażona też w sztuczne oświetlenie i nagrzewnice. Chodzi o to, żeby z nowych kortów można było korzystać przez praktycznie cały rok – mówi dyrektor OSiR Andrzej Łukasiak.

Oczywiście odebranie dokumentacji projektowej oraz pozwolenia na budowę nie gwarantuje, że nowy obiekt dla miłośników tenisa powstanie. Wydaje się jednak, że skoro powiedziało się „a”, to zwolennicy jego budowy będą domagali się, by w ślad za tym poszły pozostałe litery alfabetu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie