Connect with us

Powiat

Koronawirus w powiecie – stan na 13.07.2020 r

Powiat. W naszym powiecie aktualnie mamy 10 potwierdzonych przypadków zarażania koronawirusem (6 w Nowogardzie, 3 w Goleniowie i 1 w Stepnicy), a na kwarantannie przebywa łącznie 145 osób.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Powiat

Od dzisiaj nowy wojewoda zachodniopomorski

Powiat. Nowy wojewoda Zbigniew Bogucki rozpoczął dzisiaj pracę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zbigniew Bogucki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Z zawodu jest adwokatem. Pracował w zachodniopomorskim oddziale wojewódzkim NFZ. Do 2012 r. pracował jako prokurator, później założył własną kancelarię adwokacką. Do momentu objęcia funkcji wojewody był również radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
i Administracji podziękował w miniony piątek wojewodzie zachodniopomorskiemu Tomaszowi Hincowi za pełnienie funkcji wojewody. Powołanie wręczył nowemu wojewodzie – Zbigniewowi Boguckiemu.

Żegnając się z urzędem wojewoda Tomasz Hinc powiedział:

  • Dziękuję za możliwość sprawowania zaszczytnej funkcji wojewody przez 1000 dni. Powierzone mi zadania przedstawiciela rządu w terenie starałem się wypełniać jak najlepiej, a w codziennej pracy – dbać o rozwój województwa, poprawę jakości życia mieszkańców ich bezpieczeństwo oraz pomyślność. Dziękuję wszystkim, którzy mnie w tej pracy wspierali. Mojemu następcy życzę powodzenia i wytrwałości, bo wiem, jak ciężka praca go czeka.

Wojewoda Tomasz Hinc swoje obowiązki pełnił od 5 marca 2018 r., pracę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim skończył 29 listopada.

red.

powiązane – „Obradował sztab kryzysowy”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Od niedzieli Adwent

Powiat. W Kościele Katolickim w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na narodziny Jezusa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Adwent (z łac. adventus – przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym Kościoła, który w tym roku rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada, a potrwa cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.

Adwent składa się z dwóch odrębnych okresów:

  1. czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie);
  2. czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.

W Adwencie w kościołach odprawiane są poranne Msze Święte zwane Roratami, poprzedzane odśpiewaniem „Godzinek ku czci Najświętszej Marii Panny. Na Roraty wierni przychodzą z zapalanymi lampionami lub świecami.

red.

powiązane – „Krzyż poświęcony”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Niespełna tysiąc zajętych łóżek

Powiat. Aktualne dane na temat zajętości łóżek szpitalnych i respiratorów przez pacjentów z COVID-19 w naszym województwie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Obecnie poziom zajętości łóżek i respiratorów (dane na 26.22.2020) na Pomorzu Zachodnim to:

  • 1496 łóżek, z czego zajętych jest 975
  • 112 respiratorów (jeszcze nie wszystkie respiratory z ostatniej transzy przekazanej przez Agencję Rezerw Materiałowych zostały ujęte w statystykach), z czego zajętych jest 89.

Zobacz wykresy obok.

red.

powiązane – „Łóżka „covidowe” w województwie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie