Connect with us

Aktualności

Korek w goleniowskim sądzie

Trzeba nie mieć odrobiny wyobraźni, aby wezwać na ten sam termin 151 osób do sądu. Do takiej sytuacji doszło ostatnio w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Do I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego przy ul. Kilińskiego w Goleniowie na 12 kwietnia wezwano mieszkańców jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Grunwaldzkiej, sprawa dotyczyła przekształcenia jego wieczystej dzierżawy na prawo własności.

Większość wezwanych świadków była obecna, gdyż stawiennictwo był obowiązkowe, a niektórzy przyjechali z bardzo daleka,  np. Kalisza. Na kilka minut przed przed wyznaczonym terminem zapełniła się sala nr 113, potem zapełnił się korytarz na pierwszym piętrze, schody i zablokowały się drzwi wejściowe do sądu. Świadkowie, którzy się spóźnili, nie mogli wejść do środka i stali na zewnątrz. Rozpoczęło się sprawdzanie obecności, które polegało na wywoływaniu świadków,  ponieważ nie sposób było przedostać się do sali 113, ludzie powtarzali nazwiska na schodach i mówili, że chyba jest. A ponieważ  nie  można  było dostać się do sali rozpraw, nie wiadomo, co będzie dalej z samą rozprawą.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie