Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Kopel poczeka

Koszmarnie prezentują się od dłuższego czasu pozostałości po pierwszych w dziejach chrześcijańskich świątyniach, wybudowanych w zamierzchłych czasach na terenie „Kopla”. Prędko ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie.

Opublikowane

w dniu

Pierwsza budowla pochodziła z końca XIII wieku, drugą, pochodzącą z XVIII wieku, w marcu 1945 roku zniszczyli Sowieci. Fundamenty obydwóch budowli zostały odkopane i wyeksponowane ponad dekadę temu, niestety od tej pory stanowisko archeologicznie jest zaniedbywane. Jak fatalnie wygląda teraz, każdy może sprawdzić na własne oczy, co z tym fantem zostanie zrobione – to oczywiście inna kwestia.

– Rewitalizacja tego miejsca jest głównym założeniem projektu, o którego finansowanie wystąpiliśmy do Regionalnego Programu Operacyjnego – wyjaśnia burmistrz Robert Krupowicz. – Tyle, że na razie znalazł się on na liście rezerwowej i musimy poczekać, aż uruchomione zostaną dodatkowe środki na ten cel. Jeśli tak się stanie, w tym samym czasie nie tylko porządnie zabezpieczymy odkrywkę, ale także stworzymy z niej produkt turystyczny.

Zła wiadomość jest taka, że dodatkowe środki na renowację zabytków województwo uruchomi dopiero w drugiej połowie roku. Do tego momentu pozostałości po goleniowskich świątyniach ulegać będą dalszej degradacji.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie