Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Kontroler z wyobraźnią

Z Ryszardem Serafinem, kierownikiem wieży kontroli lotów na lotnisku w Goleniowie, rozmawiamy o kontrolerach lotów i goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

– Samoloty poruszają się po dokładnie wyznaczonych trasach w przestrzeni – na odpowiedniej wysokości i z odpowiednią prędkością przelotową. W Polsce wyznacza je Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, której sam jestem pracownikiem. Ta państwowa agencja zawiaduje całym ruchem lotniczym nad naszym krajem. Podlegają jej wieże kontroli lotów, a kontrolerzy lotów są jej pracownikami. Spółka “Port Lotniczy Szczecin-Goleniów” zawiaduje terminalem i lotniskiem, a nasza agencja lotami. Jak wspomniałem, agencja ustala trasy lotów rejsowych i innych, po wyznaczonych korytarzach na polskim niebie. One mogą być doraźnie zmieniane, w zależności od strumienia ruchu lotniczego nad Polską. Tak naprawdę każdy samolot porusza się po wyznaczonym korytarzu w przestrzeni, który ma określoną wysokość i pewną szerokość. Jeżeli stan ruchu w danej przestrzeni na to pozwala, można pozwolić na zmianę trasy lotu, by skrócić lot. Tu trzeba zaznaczyć, że te korytarze nie przebiegają po najkrótszych trasach pomiędzy lotniskami – mówi R. Serafin.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Cała rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i od najbliższego poniedziałku będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie