Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Konsekracja w Miękowie

W sobotę, 26 maja, w przeddzień patronalnego święta, arcybiskup Andrzej Dzięga konsekrował kościół pw. Trójcy Świętej w Miękowie. Niewielki zabytkowy kościółek filialny z trudem pomieścił wszystkich, którzy chcieli w tym wydarzeniu uczestniczyć.

Opublikowane

w dniu

Uroczysta liturgia, rozpoczęła się symbolicznym otwarciem drzwi świątyni i zaproszeniem wiernych do jej wnętrza. Sama ceremonia konsekracji wpleciona była w Mszę św. i składała się z kilku elementów. Na początku JE Arcybiskup poświęcił wodę, ściany kościoła, ołtarz, ambonę i wiernych. Po Liturgii Słowa nastąpiło namaszczenie olejem ołtarza i ścian kościoła,  po czym zostały one okadzone, okadzeni zostali również wierni. Chwile później od paschału zapalone zostały świece oświetlające ołtarza i kościół (miejsca namaszczenia ścian) oraz zapalone wszystkie światła. Ta bogata ceremonia została w Miękowie dopełnione przez umieszczenie mensie ołtarzowe relikwii bł. Wasyla Hopko, biskupa greckokatolickiego. Dokonał tego ks. prof. Stefan Koperek, kustosz tych relikwii, któremu z okazji 55-lecia posługi kapłańskiej abp Andrzej Dzięga wręczył uroczyście krzyż jubileuszowy. A na pamiątkę tego wydarzenia w ścianie kościoła umieszczono tuleję z dekretem konsekracyjnym Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego

Konsekracja XVIII-wiecznego kościoła w Miękowie związana była z jego generalnym remontem przeprowadzonym w latach 2015-2016 i wpisała się w obchody 750-lecia tej miejscowości.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie