Connect with us

Goleniów

Koniki Polskie na sprzedaż

Goleniów. Nadleśnictwo Kliniska po raz kolejny sprzedaje bezprzetargowo koniki rasy Konik Polski z hodowli rezerwatowej prowadzonej przez nadleśnictwo Kliniska.

Opublikowane

w dniu

Do kupienia są:

1) 1 klacz 13 letnia będąca w programie ochrony zasobów genetycznych, źrebna ogierem Nagaj P:

  • TISZKA P ur.11.05.2008r. od Turza po Trzmiel – cena 6000zł

2) 3 klaczki roczne (odsadki ur.2021r.) bez odmian:

  • NANDINA NK ur.19.04.2021r. od Nemezja po Nagaj P – cena 2800zł
  • NECKERA NK ur.25.03.2021r. od Nugata NB po Nagaj P – cena 2800zł
  • OBIELA NK ur.20.04.2021r. od Orlica NK po Nokturn – cena 2800zł

3) 2 klaczki roczne (odsadki ur.2021r.) bez odmian, do odbioru w grudniu 2021 :

  • TAMINA NK ur.08.06.2021r. od Trześnia NK po Litwor – cena 2800zł
  • KALMIA NK ur.23.06.2021r. od Kosówka NK po Litwor – cena 2800zł

4) 1klaczka roczna maści czerwono-bułanej do odbioru w styczniu 2022 :

  • KETMIA NK ur.07.07.2021 od Kostrzewa po Litwor – cena 2300zł

5) 2 ogiery 3-letni i 2-letni maści karej (ur.2019r. 2020r.):

  • TRZCINNIK NK ur.26.05.2019r. od Tiszka P po Nagaj P – cena 3000zł
  • TAMARIX NK ur.02.05.2020r. od Tiszka P po NagajP – cena 2500zł
    6) 1 ogier 3-letni maści ciemnomyszatej (ur.2019r.):
  • ORLIK NK ur.18.07.2019r. od Orlica NK po Litwor – cena 3000zł

Wszystkie klacze przeznaczone do sprzedaży mają potwierdzone pochodzenie metodą badań genetycznych. Więcej szczegółów w nadleśnictwie Kliniska.

red.

powiązane – „Nocleg w szałasie”

Goleniów

Jubileusz parafii

Goleniów. 7 styczna 1985 r. Krępsko stało się samodzielną parafią. W sobotę 25 stycznia będzie świętowała swój jubileusz.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej, terytorialnie parafia była bardzo rozległa. Należące do niej Kamieniska znajdowały się w odległości 16 km, a Żółwia Błoć – 14 km. Formalnie do parafii należało 14 miejscowości, jednakże niektóre z nich były już wyludnione, jak np. Inoujście lub zamieszkałe przez kilka osób, np. Kamieniska i Bolesławice. Do parafii należał także kościół – pw. Świętej Trójcy w Miękowie, kościół p.w. św. Antoniego Padewskiego w Żółwiej Błoci oraz kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Świętej. Pierwszym proboszczem (administratorem) parafii został ks. Józef Kurdziel. Probostwo w Krępsku objął z chwilą powołania parafii. Nie pełnił funkcji proboszcza, ponieważ przez pewien czas był zakonnikiem, ale wszyscy wierni i mieszkańcy w ten sposób go tytułowali. Parafią kierował przez 27 lat, do 2011 r.Obecnie parafią kieruje ks. Paweł Płaczek.

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dostarczają pojemniki

Goleniów. P.G.K. Sp. o. o. w Goleniowie rozpoczęła wczoraj akcję dostarczania pojemników na bioodpady do nieruchomości jednorodzinnych na terenie gminy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Jak czytamy na stronie fb spółki, z chwilą podstawienia pojemników na bioodpady, przy pierwszym odbiorze będą zabierane bioodpady z pojemników i worków – według harmonogramu. Natomiast przy kolejnych odbiorach będą zabierane bioodpady tylko z podstawionych brązowych pojemników 240 l – do pojemników 240 l na bioodpady należy wrzucać bio tylko luzem (bez worków).

Zakup pojemników sfinansowała gmina, a dla odbiorców są one bezpłatne.

red.

powiązane – „Worki zastąpi pojemnik”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

ZAZ dofinansowany

Goleniów. Umowy dofinansowujące koszty działania ze środków budżetu województwa zostały dzisiaj podpisane w goleniowskim Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Opublikowane

w dniu

8 milionów 300 tys. zł otrzymają Zakłady Aktywności Zawodowej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – część trafi do goleniowskiego ZAZ.

W województwie zachodniopomorskim działa dziesięć Zakładów Aktywności Zawodowej, dając zatrudnienie 731 osobom z niepełnosprawnością osobom zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Placówki takie działają w: Stargardzie, Kołobrzegu Kamieniu Pomorskim, Dobrej, Gryfinie, Wałczu, Goleniowie, Juchowie, Karlinie i Choszcznie. Każdy z zachodniopomorskich zakładów specjalizuje się w innym obszarze. Są szansą na dla OzN na rehabilitację społeczną i zawodową czy kontakt ze specjalistami. W planach jest utworzenie kolejnych dwóch takich miejsc w Koszalinie oraz Mielenku Drawskim.

Oferta goleniowskiego zakładu to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw regionu, a przede wszystkim Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Obiekt powstał też z myślą o absolwentach goleniowskiej Szkoły Specjalnej. Placówka prowadzi także Bistro Delfin w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem ZAZ-u jest Gmina Goleniów

Na roczne budżety ZAZ-ów składają się różne źródła finansowania. To środki wypracowane przez placówki w ramach prowadzonej działalności. Dodatkowo placówki korzystają ze środków własnych organizatorów ZAZ-ów, środków PFRON oraz z dofinansowania z budżetu województwa. I właśnie środki z tej puli zostały dzisiaj zawarte umowy.

Funkcjonujące w polskim systemie od blisko 25 lat Zakłady Aktywności Zawodowej stanowią ofertę pracy dla osób z niepełnosprawnością znaczną oraz umiarkowaną, u których stwierdzono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną (OzN). Zatrudnienie tych osób w ZAZ-ach daje im możliwość nabycia umiejętności zawodowych oraz czynności dnia codziennego, zwiększając samodzielność i zaradność życiową tych osób. Jest to także prewencja przed wykluczeniem społecznym. Zatem głównym celem ZAZ-ów jest rehabilitacja osób z niepełnosprawnością.

Zakłady aktywności zawodowej należą do sektora pracodawców chronionego rynku pracy i są podmiotami zorientowanymi głównie na realizację funkcji społecznych, a nie na maksymalizację zysków z prowadzonej działalności wytwórczej lub usługowej.

red.

powiązane – „Stypendia i dotacje”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie