Connect with us

Aktualności

Koniec szpitalnej spółki?

„Pewna formuła dobiegła końca”, powiedział dzisiaj na konferencji prasowej pełniący obowiązki prezesa Szpitalnego Centrum Medycznego Piotr Ruciński. Zasugerował w ten sposób, że należy rozważyć zmianę formy prawnej, w jakiej funkcjonuje szpital powiatowy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania p.o. prezesa oraz towarzyszący mu Paweł Gulbinowicz (zatrudniony niedawno w szpitalu powiatowy radny z listy PSL, który będzie odpowiedzialny między innymi za prowadzenie wewnętrznego audytu) sporo mówili o trudnościach, z jakimi boryka się obecnie placówka. Chodzi między innymi o presję płacową ze strony personelu, problemy ze znalezieniem chętnych do pracy lekarzy i pielęgniarek, planowanym deficycie w budżecie i wielu innych, związanych choćby z nowymi regulacjami przedstawianymi przez resort zdrowia kwestiach. Jak usłyszeliśmy, jednym ze sposóbów na poprawę sytuacji miałaby być zmiana formy prawnej funkcjonowania szpitala, czyli likwidacja spółki i – to najbardziej prawdopodobny z rozpatrywanych wariantów – powrót do jednostki budżetowej powiatu. O tym, czy tak faktycznie się stanie, zdecydować będą musieli radni.

Obaj panowie zastrzegli, że nie zamierzają zgłaszać swoich kandydatur w ogłoszonym już przez powiat konkursie na stanowisko nowego prezesa SCM. P. Gulbinowcz, dodajmy, zatrudniony został do 30 września na 1/4 etatu, za wykonywanie swoich obowiązków będzie otrzymywał pensję w wysokości 2 tys. zł brutto.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czekamy na zaproszenie od burmistrza

Goleniów. Mieszkańcy okolic ulicy Metalowej nie rezygnują z walki o nowa ulicę, a burmistrz mówił o nowym dofinansowaniu jej budowy.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ich przedstawicielka Irena Henkelman, spotkała się z radnymi. Co mówiła radnym oraz bezpośrednio na zatłoczonej ulicy prezentujemy w materiale filmowym obok.
Na samej sesji przed zwolnieniem chorobowym burmistrz Robert Krupowicz niespodziewanie poinformował, że jest możliwość zwiększonego dofinansowania tej budowy ze środków zewnętrznych.

red.

powiązane – „Metalowa dofinansowana

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Rok szkolny inaczej

Goleniów. Zachodniopomorski Kurator Oświaty mówi nam o rozpoczynającym się we wtorek roku szkolnym.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza potwierdza, że praktycznie w każdej szkole może być nieco inaczej, bo wiele zależy od decyzji dyrektora placówki. To bowiem dyrektorz mają decydujący wpływ na organizacje zająć w nowym roku szkolnym w czasie obostrzeń wynikających z pandemii. Jednak rodzice też nie stracili uprawnień do kontrolowania tego, co się teraz w szkołach będzie działo. Więcej – patrz nagranie.

red.

powiązane – „Matury w powiecie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie