Connect with us

Aktualności

Koniec szpitalnej spółki?

„Pewna formuła dobiegła końca”, powiedział dzisiaj na konferencji prasowej pełniący obowiązki prezesa Szpitalnego Centrum Medycznego Piotr Ruciński. Zasugerował w ten sposób, że należy rozważyć zmianę formy prawnej, w jakiej funkcjonuje szpital powiatowy.

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania p.o. prezesa oraz towarzyszący mu Paweł Gulbinowicz (zatrudniony niedawno w szpitalu powiatowy radny z listy PSL, który będzie odpowiedzialny między innymi za prowadzenie wewnętrznego audytu) sporo mówili o trudnościach, z jakimi boryka się obecnie placówka. Chodzi między innymi o presję płacową ze strony personelu, problemy ze znalezieniem chętnych do pracy lekarzy i pielęgniarek, planowanym deficycie w budżecie i wielu innych, związanych choćby z nowymi regulacjami przedstawianymi przez resort zdrowia kwestiach. Jak usłyszeliśmy, jednym ze sposóbów na poprawę sytuacji miałaby być zmiana formy prawnej funkcjonowania szpitala, czyli likwidacja spółki i – to najbardziej prawdopodobny z rozpatrywanych wariantów – powrót do jednostki budżetowej powiatu. O tym, czy tak faktycznie się stanie, zdecydować będą musieli radni.

Obaj panowie zastrzegli, że nie zamierzają zgłaszać swoich kandydatur w ogłoszonym już przez powiat konkursie na stanowisko nowego prezesa SCM. P. Gulbinowcz, dodajmy, zatrudniony został do 30 września na 1/4 etatu, za wykonywanie swoich obowiązków będzie otrzymywał pensję w wysokości 2 tys. zł brutto.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie