Connect with us

Aktualności

Koniec pięknego snu Gryfa

Gryf Goleniów przegrał w sobotę przed własną publicznością z Klubem Koszykówki Warszawa 59:76 i całą rywalizację z ekipą ze stolicy 0:2 kończąc tym samym debiutancki sezon w szesnastce najlepszych drużyn drugoligowych w kraju.

Opublikowane

w dniu

Zespół KK Warszawa, okazał się zdecydowanie lepszy, choć w sobotnie popołudnie goleniowianie w pierwszej części spotkania postawili się faworyzowanym rywalom. W drużynie Gryfa nie wystąpił w tym meczu rozgrywający Tomek Balcerek, który w ostatnich dniach zmagał się z urazem kolana. Zabiegi fizjoterapeutyczne niestety nie przyniosły efektu i popularny „Balcer” na rozgrzewce zgłosił sztabowi szkoleniowemu iż nie jest w stanie zagrać w meczu przeciwko KK Warszawa.  Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:12 dla Gryfa, a kibice mogli oglądać zaangażowanie i walkę po stronie gospodarzy. Podobnie było w drugiej kwarcie, która zakończyłaby się remisowo, gdyby nie rzut w ostatniej sekundzie zza obwodu M. Wojtyńskiego, który dał do przerwy prowadzenie zespołowi ze stolicy 28:25. Zresztą jak się później okazało celna trójka zawodnika gości, była prologiem tego co ten zawodnik uczynił w drugiej połowie spotkania. W trzeciej kwarcie niestety dało się zauważyć brak sił w zespole gospodarzy, trudy sezonu dały o sobie znać. Kryzys ten wykorzystali goście, którzy zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Wstrzelił się również wspomniany wcześniej M. Wojtyński, który w drugiej połowie jeszcze sześciokrotnie trafił celnie zza obwodu. Gryf nie był w stanie odrobić już strat i musiał pogodzić się z końcem drugoligowej przygody w sezonie 2016/17. Sobotni mecz obejrzała rekordowa w tym sezonie liczba kibiców. Na trybunach hali przy ul. Niepodległości 1 zasiadło blisko 280 osób, które mimo przegranej nagrodziły gorącymi brawami po meczu zespół Gryfa, doceniając tym samym świetny wynik jakim było dotarcie do drugiej rundy play off beniaminka z Goleniowa.   Gryf Goleniów – KK Warszawa 59:76 (13:12/12:16/21:27/13:21) GRYF: Zarzeczny (19), Adamkiewicz (10), Kulczyński (8), Żyłczyński (7), Gajdel (4), Musialski (4), Żylak (3), Bury (2), Soczewski (2), Motyl (0).  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie