Connect with us

Aktualności

Koniec pięknego snu Gryfa

Gryf Goleniów przegrał w sobotę przed własną publicznością z Klubem Koszykówki Warszawa 59:76 i całą rywalizację z ekipą ze stolicy 0:2 kończąc tym samym debiutancki sezon w szesnastce najlepszych drużyn drugoligowych w kraju.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zespół KK Warszawa, okazał się zdecydowanie lepszy, choć w sobotnie popołudnie goleniowianie w pierwszej części spotkania postawili się faworyzowanym rywalom. W drużynie Gryfa nie wystąpił w tym meczu rozgrywający Tomek Balcerek, który w ostatnich dniach zmagał się z urazem kolana. Zabiegi fizjoterapeutyczne niestety nie przyniosły efektu i popularny „Balcer” na rozgrzewce zgłosił sztabowi szkoleniowemu iż nie jest w stanie zagrać w meczu przeciwko KK Warszawa.  Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:12 dla Gryfa, a kibice mogli oglądać zaangażowanie i walkę po stronie gospodarzy. Podobnie było w drugiej kwarcie, która zakończyłaby się remisowo, gdyby nie rzut w ostatniej sekundzie zza obwodu M. Wojtyńskiego, który dał do przerwy prowadzenie zespołowi ze stolicy 28:25. Zresztą jak się później okazało celna trójka zawodnika gości, była prologiem tego co ten zawodnik uczynił w drugiej połowie spotkania. W trzeciej kwarcie niestety dało się zauważyć brak sił w zespole gospodarzy, trudy sezonu dały o sobie znać. Kryzys ten wykorzystali goście, którzy zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Wstrzelił się również wspomniany wcześniej M. Wojtyński, który w drugiej połowie jeszcze sześciokrotnie trafił celnie zza obwodu. Gryf nie był w stanie odrobić już strat i musiał pogodzić się z końcem drugoligowej przygody w sezonie 2016/17. Sobotni mecz obejrzała rekordowa w tym sezonie liczba kibiców. Na trybunach hali przy ul. Niepodległości 1 zasiadło blisko 280 osób, które mimo przegranej nagrodziły gorącymi brawami po meczu zespół Gryfa, doceniając tym samym świetny wynik jakim było dotarcie do drugiej rundy play off beniaminka z Goleniowa.   Gryf Goleniów – KK Warszawa 59:76 (13:12/12:16/21:27/13:21) GRYF: Zarzeczny (19), Adamkiewicz (10), Kulczyński (8), Żyłczyński (7), Gajdel (4), Musialski (4), Żylak (3), Bury (2), Soczewski (2), Motyl (0).  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Śmieci – co nas czeka za tydzień?

Goleniów. Za tydzień, 1 czerwca w gminie Goleniów zaczną obowiązywać nowe regulacje przy odbiorze śmieci. Jak się do tego mają przygotować mieszkańcy domów wielorodzinnych, domów jednorodzinnych i nieruchomości niezamieszkałych?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

O tym co nas czeka już w czerwcu i dlaczego ten miesiąc będzie okresem przejściowym, mówi w załączonej rozmowie z nami prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie Andrzej Cieśliński.

red.

powiązane – „PGK walczy o czwarta gminę

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Dlaczego głosuje przeciw?

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień mówił nam dwa miesiące temu, dlaczego jest przeciwny projektom uchwał dotyczącym odpadów komunalnych proponowanym przez burmistrza Krupowicza.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Teraz sytuacja się zmieniła o tyle, że prawdopodobnie burmistrz wycofa się na najbliższej sesji z niektórych zapisów „śmieciowych” uchwał. Warto jednak przed tą sesją zapoznać się z krytycznymi uwagami do nich formułowanymi przez radnego, oraz jego własnymi propozycjami.

W rozmowie padają także słowa o opozycji w radzie miejskiej oraz problemie jakim jest zwyczajowa nieobecność burmistrza podczas ważnych spotkań z radnymi. Jest też o opłacanym z publicznych pieniędzy i przygotowywanym przez urzędników profilu na FB „Robert Krupowicz – twój burmistrz Goleniowa”. Więcej zobacz na załączonym filmie.

l.o.

powiązane – „Za śmieci bez zmian?”, „6 mln zł deficytu i dyscyplina klubowa

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Powiatowy rynek pracy – na razie bez zmian

Powiat. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Urszula Witkowska w rozmowie z nami mówi o aktualnym stanie powiatowego rynku pracy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Pytaliśmy o stan bezrobocia oraz o prognozy na najbliższy czas. Dyrektor Witkowska mówi też o wsparciu jakie można uzyskać za pośrednictwem PUP w ramach „Tarczy Antykryzysowej”. Te ostatnie informacje są dostępne na stronie urzędu – także te dotyczące nowych uregulowań co do pobytu obcokrajowców zatrudnionych w Polsce. Więcej w rozmowie obok.

Red.

powiązane – „PUP – można składać wnioski

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie