Connect with us

Aktualności

Koncert wspomnień

Galowy koncert zatytułowany „Muzyczna opowieść o Goleniowskim Domu Kultury” wieńczył obchody 60-lecia tej wielce dla Goleniowa zasłużonej placówki. Były wspomnienia, spełnione marzenia i dużo piosenek przypominających różne wydarzenia kulturalne. Oraz – co oczywiste – podziękowania, życzenia, „urodzinowy” tort i prezenty.

Opublikowane

w dniu

Obchody swojego jubileuszu GDK rozpoczął w marcu koncertem zespołu „Alepak” i Chóru Kameralnego UAM w Poznaniu, a w następnych miesiącach prezentowały się kolejne grupy działające w GDK; w kwietniu – Studio Wokalne GDK, w maju – Orkiestra Dęta „Wood & Brass Band”, w czerwcu – Dziecięcy Zespół „Brzdąc”, w sierpniu – Teatr Brama w kilkudniowym festiwalu „Ludzka Mozaika”, we wrześniu – Kapela Goleniowska i Zespół Śpiewaczy „Rutka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ina”, który w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności.

Domknięciem tego cyklu spotkań z goleniowską kulturą była sobotnia gala, piękny koncert przygotowany przez Joannę Kalinowską, a poprowadzony przez Zbigniewa Łukaszewskiego (dyrektor GDK w latach 1999 – 2015) i jego następczynię Aleksandrę Holz. Ich krótkie opowieści o działalności GDK ilustrowane były piosenkami. Przypomniane zostały istniejące niegdyś zespoły (Złoty Kłos, Hosadyna, czy Tymczasowy Zespół Instrumentalny) i piosenki z ich repertuaru, cykliczne programy (np. koncerty charytatywne „Przyjaciele dzieciom”, Spotkania z Kulturą Ukraińską, koncerty bajkowe) i ich fragmenty, a także koncerty gwiazd polskiej estrady zilustrowane piosenkami z ich repertuaru. W finale Asia Stanuch z towarzyszeniem wszystkich wykonawców zaśpiewała piosenkę „Szczęście masz w sobie”, którą napisali goleniowianie – Anna Ławicka (słowa) oraz Jarosław Chilkiewicz i Marcin Trojanowski (muzyka).

Dopełnieniem jubileuszowej gali był Laser Show przed Bramą Wolińską oraz wydany specjalnie z tej okazji bogato ilustrowany zdjęciami folder.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie