Connect with us

Kultura

Koncert w rocznicę wybuchu wojny

Kultura. „Teatr Brama” zaprasza na koncert charytatywny w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, który odbędzie się jutro, 24 lutego o g. 19:00 w Rampie Kultura.

Opublikowane

w dniu

Organizatorzy zapraszają:

„Minął rok. Uchodżcy przywykli do nowego ładu. Polacy przywykli do Ukraińców, społeczeństwa przyzwyczaiły się do okropnych newsów. My nie chcemy pozwolić sobie na przyzwyczajenie, bo przyzwyczaić się oznacza zapomnieć.
Właśnie tym koncertem chcemy podziękować każdemu, kto pomagał i pomaga Ukrainie. Chcemy dać wsparcie tym, którzy tego potrzebują.
Chcemy zapalić świeczkę w imie bólu i nadziei.
Robimy to dla Was i dla siebie, robimy to dla dzieci, którzy ucierpieli od wojny.
Robimy to, żeby być razem.
Koncert przyjmie formułę barteru. W wydarzeniu wezmą udział aktorzy i wolontariusze Teatru Brama wraz z grupami warsztatowymi (Mała Brama, grupa młodzieżowa i dorośli). Dodatkowo wystąpią także zaproszeni goście i przyjaciele.
Wejście darmowe, podczas koncertu będzie można wesprzeć zbiórkę Fundacji Świętego Mikołaja, która pozwoli na otwarcie świetlicy dla dzieci w Iwano-Frankiwsku 🇺🇦🇵🇱

red.

powiązane – „Skończył się karnawał, zaczyna Wielki Post”

Kultura

„Teatr Krzyk” i „Teatr Brama” z dofinansowaniem

Kultura. Festiwal artystyczny „Sztuka Czyni Świat Czułym” i XXIV Goleniowskie Spotkania Teatralne „Bramat” dofinansowane przez urząd marszałkowski.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie Teatr Brama otrzyma na XXIV Goleniowskie Spotkania Teatralne „Bramat” 15 000,00 zł, a Stowarzyszenie Teatr Krzyk na festiwal artystyczny „Sztuka Czyni Świat Czułym” 20 000,00 zł.

W sumie dofinasowano 40 wydarzeń kwotą 650 tys zł.

red.

powiązane – ’URODZINY GOLENIOWA’23′

Kontynuuj czytanie

Kultura

Bardzo Młoda Kultura

Kultura. Goleniowski Dom Kultury w ciagu najbliższych trzech lat będzie pełnił funkcję operatora regionalnego programu Narodowe Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura” w województwie zachodniopomorskim.

Opublikowane

w dniu

Przez te trzy lata otrzyma z NCK na ten program po 170 tys zł rocznie – w sumie 510 tys zł. Operatorzy będą zarządzać powierzonymi środkami finansowymi i dbać by w ramach lokalnych partnerstw realizowane były przedsięwzięcia, spełniające założenia i cele BMK w zakresie zwiększania podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze. Program uwzględnia wykorzystywanie metod edukacji kulturowej do animowania zmian społecznych przyczyniając się do kreatywnego, sprawczego i innowacyjnego działania młodzieży, a także kształtowania istotnych społecznie postaw oraz umiejętności: współpracy, zaufania społecznego i odpowiedzialności. Kluczowe w realizacji programu jest założenie, że możliwość podmiotowego uczestnictwa w kulturze jest istotnie związana z tożsamością jednostek i wspólnot lokalnych, ich dobrostanem, gotowością do podejmowania dialogu, budowania więzi i rozwijania kapitału społecznego.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Kultura

URODZINY GOLENIOWA’23

Kultura. Tegoroczne „Urodziny Goleniowa” odbęda się w sobotę 20 maja.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje organizator, czyli GDK, SCENA GŁÓWNA będzie na UL. ZIELONA DROGA (parking), a SCENA ANIMACJI DLA DZIECI – na Plantach.

GWIAZDY TEGOROCZNEJ IMPREZY to : CLEO i Natalia Przybysz

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie