Connect with us

Maszewo

Koncert w Maszewie

Maszewo. Na najbliższą niedzielę zaplanowano koncert świąteczno – noworoczny.

Opublikowane

w dniu

Maszewo

Droga gotowa

Maszewo. Dzisiaj uroczyście otwarto drogę w Mieszkowie.

Opublikowane

w dniu

Droga w Mieszkowie na odcinku o długości 650 m została wyremontowana dzięki dofinansowaniu ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja była realizowana od września do końca listopada 2021 r. przez firmę STRABAG SP. z o. o., a jej koszt wyniósł 1 006 409,99 zł z czego 489 903,46 zł to środki pochodzące z rządowego dofinansowania.

red.

powiązane – „Goleniów pierwszy, Osina ostatnia”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Zakup dofinansowany

Maszewo. We wrześniu 2020 r. gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zakupu nowego wozu asenizacyjnego.

Opublikowane

w dniu

Od 18 grudnia br. samochód jest już w gminie. Całkowity koszt zakupu samochodu to kwota 477 467,55 zł, z czego 450 000 zł to środki przyznane z Funduszu. Jest to kolejne wsparcie dla Zakładu Komunalnego w Maszewie. Kilka tygodni temu tabor zakładu został zasilony ciągnikiem.

red.

powiązane – „Śledztwo w sprawie karpi”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Śledztwo w sprawie karpi

Maszewo. Prokuratura w Goleniowie wszczęła śledztwo w sprawie otrutych przed świętami ryb w stawach hodowlanych w Wisławiu koło Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, chodzi o 1200 śniętych karpi w gospodarskie rybackim Iwony i Tomasza Golusów. Substancja toksyczna była na tyle silna, że zabiła wszystkie ryby w kilka godzin. Trzeba było je zutylizować.

  • W tym basenie jeszcze w poniedziałek były 4 tony ryb. W tej chwili nie ma już nic – mówił radiu pan Tomasz.
  • Ryby zachowywały się bardzo nerwowo; wyskakiwały ponad wodę, były też takie korkociągi… Były w stanie agonalnym, jak wyciągaliśmy je do skrzynek. Było widać, że to porażenie układu nerwowego. Gałki oczne drgały, mięśnie, ogony, płetwy… Wskazuje to na jakąś neurotoksynę – oceniła pani Iwona.
  • W moim odczuciu był to zapach jakiegoś rozpuszczalnika czy farby. Obojętnie, co to było, ryby są śnięte – powiedział p. Tomasz.
  • Śledczy mają ustalić, jaka substancja toksyczna spowodowała zanieczyszczenie rzeki Leśnica, z której woda zasila stawy hodowlane – mówiła radiu Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Ustalenie składu oraz stopnia zanieczyszczenia wody, przyczyn tego zanieczyszczenia, przekroczenia obowiązujących norm jakościowych wody, jak również ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Jest ono zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech miesięcy do pięciu lat.

Gospodarstwo straciło 100 tysięcy złotych.

Próbki zatrutej wody bada Zakład Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu. Wyniki mają być znane dzisiaj.

Następnym poszkodowanym jest Tomasz Kosakowicz, którego stawy są zasilane wodą pobieraną z rzeki Leśnica. W wyniku otrucia, hodowca ryb wycenia swoje straty na 50 tysięcy złotych.

red.

powiązane – „Ryb łowić nie można”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie