Connect with us

Maszewo

Koncert w Maszewie

Maszewo. W czwartek 17 listopada usłyszymy koncertujące wielonczelę i fortepian.

Opublikowane

w dniu

Maszewo

AGRO sołtys roku

Maszewo. 9 września br. w Barzkowicach, podczas XXXV Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2023 ogłoszono wyniki plebiscytu Mistrzowie AGRO 2023 w województwie zachodniopomorskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ramach tego konkursu wyróżniono najlepszych w 6 kategoriach: Sołtys Roku, Rolnik Roku, Liderka/Lider Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystyka Roku oraz Sołectwo Roku.

Katarzyna Fedak, Sołtys Sołectwa Darż, zajęła III miejsce w kategorii „Sołtys Roku” w województwie zachodniopomorskim, a I miejsce w powiecie goleniowskim.

red.

powiązane – „Dębice w dziesiątce”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Dębice w dziesiątce

Maszewo. Dębice są w finałowej dziesiątce konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2023.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, samorząd województwa zachodniopomorskiego w lutym br. ogłosił V edycję konkursu pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2023. Głównym celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności zachodniopomorskich wsi i poprawy jakości życia jej mieszkańców.

Dębice dostały się do finałowej dziesiątki konkursu, co jest dużym wyróżnieniem.

Kolejnym etapem zmagań o miano Najpiękniejszej Wsi Zachodniopomorskiej była wizja lokalna komisji konkursowej, która odbyła się w dniu 6 września br. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali swoją działalność i miejscowość.

Ogłoszenie wyników już 16 września w Przelewicach na dożynkach wojewódzkich.

red.

powiązane – „Krzyk” we Włoszech”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Kamienna odtworzona

Maszewo. Zakończono prace budowlane w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w Maszewie – ulicy Kamiennej”. Wykonawcą robót była firma PWH WAT Sp. z o.o. z Białunia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ramach zadania przebudowano odcinek drogi o długości 195 m. Ulica Kamienna położona jest na obszarze Starego Miasta, wpisanego do rejestru zabytków, dlatego został zachowany jej historyczny układ. Nawierzchnia drogi została odtworzona z wykorzystaniem materiału kamiennego (brukowiec, kostka kamienna, oporniki, stopnie schodów).

Całkowity koszt realizacji zadania to 1 602 451,89 zł, w tym środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 1 264 317,12 zł.

red.

powiązane – „Przemocze wyróżnione”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie