Connect with us

Aktualności

Koncert stypendystów burmistrza

W minioną sobotę w sali GDK wystąpili młodzi goleniowscy muzycy, którzy za osiągnięte sukcesy otrzymują stypendium artystyczne przyznawane przez Burmistrza Gminy Goleniów. Taki koncert odbywa się co roku i jest formą podziękowania przez stypendystów goleniowskiej społeczności za gminne stypendia.

Opublikowane

w dniu

 W tym roku na scenie GDK pojawiło się trzech akordeonistów: Mateusz Szwed, Antoni Chmielniak i Adam Tarnożek, skrzypaczka Paulina Malesza oraz pianista Patryk Kusiak. Wszyscy odnosili sukcesy w konkursach artystycznych o zasięgu co najmniej krajowym. Godzinny koncert pokazał to, co siedzący na widowni pewnie i tak już wiedzieli: wykonawcy są utalentowani, grają pięknie i można się spodziewać, że będą się rozwijać i osiągać coraz większe sukcesy. Jest to możliwe, co w tym roku udowodniła Anna Malesza, starsza siostra Pauliny, która w tym roku dotarła do drugiego etapu Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Anna Malesza kilka lat temu była pierwszą stypendystką artystyczną burmistrza Goleniowa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie