Connect with us

Goleniów

Koncert live

Goleniów. Koncert poezji w wykonaniu Marcina Stycznia w stulecie urodzin Jana Pawła II w kościele pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

W Boże Ciało 11 czerwca, parafia pw. Św. Katarzyny zaprasza na koncert Marcina Stycznia wraz zespołem na godz. 19:00 do kościoła sw. Katarzyny. Usłyszymy utowry z płyty : Pieśń o Bogu ukrytym – wiersze Karola Wojtyły.
Wydarzenie to organizuje „Stowarzyszenie św. Katarzyny” w Goleniowie w ramach projektu Gminy Goleniów – Działaj Lokalnie.

red.

powiązane – „Plenerowa wystawa”

Goleniów

Zmiana dyrektorów

Goleniów. Od 1 lipca goleniowską Biblioteką Miejska i Powiatową pokieruje nowa dyrektor.

Opublikowane

w dniu

Konkurs ogłosił i pod koniec swojego urzędowania rozstrzygnął poprzedni burmistrz – zgłosiły się dwie kandydatki. W jego wyniku nową dyrektor tej biblioteki będzie Jolanta Miękus. Drugą startującą w konkursie była dotychczasowa dyrektor Karina Czernicka.

Jak nam powiedziała wiceburmistrz Magdalena Bauer-Styborska, mimo, że decyję pod sam koniec swojej kadencji podjął poprzedni burmistrz, konkurs był pod względem formalnym przeprowadzony prawidłowo – nie ma więc podstaw by kwestionować jego wynik.

red.

powiązane – „Wybory do Parlamentu Europejskiego – wyniki w powiecie i gminach”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ukraińcy wizytują

Goleniów. W dniach 10-14 czerwca br. w naszym regionie goszczą przedstawiciele ukraińskich wspólnot terytorialnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, podczas wizyty w Goleniowie odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi, w czasie którego burmistrz Krzysztof Sypień przedstawił charakterystykę gminy, potencjał rozwojowy oraz możliwości wspierania rozwoju przedsiębiorczości.

Goście z Ukrainy odwiedzili Goleniowski Park Przemysłowy, zapoznając się z rozwojem i finansowaniem parków przemysłowych. Na przykładzie firm działających w GPP – Sia Abrassives Polska sp. z o.o. oraz Bestseller Commerce Poland sp. z o.o. – zaprezentowane zostały efekty wsparcia samorządu oraz współpracy miasta i strefy przemysłowej. Następnie uczestnicy wizyty studyjnej udali się do Zakładu Aktywności Zawodowej.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie rękaw na lotnisku

Goleniow. O rozbudowie Portu Lotniczego „NSZZ Solidarność” Szczecin-Goleniów chcą jeszcze przed wakacjami ma rozmawiać zachodniopomorscy parlamentarzyści.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w kwietniu rozstrzygnięty został przetarg na zadanie „Przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów. Etap I- koncepcja architektoniczna wielobranżowa i program funkcjonalno użytkowy”, Wygrało go znane szczecińskie biuro architektoniczne Dedeco.
Przebudowa lotniskowego terminalu ma rozpocząć się w 2025 r. Stary terminal, wybudowany w roku 1968 i przebudowany w roku 2006 na terminal przylotów, ma być całkowicie rozebrany i wybudowany nowy obiekt, który będzie terminalem odlotowym. Natomiast z części budynku funkcjonującego jako terminal pasażerski, który był wybudowany w latach 2001-2002 ma powstać część przylotowa.
Remont i modernizacja lotniska ma być tak przeprowadzona, że podróżni będą mogli docelowo korzystać z rękawa lotniczego, który umożliwia bezpośrednie przejście z terminalu do samolotu. Nie będzie trzeba – jak obecnie – iść do samolotu po płycie lotniska. Lotnisko w Goleniowie ma mieć jeden taki rękaw.
Na rozbudowę i modernizację Port Lotniczy Szczecin-Goleniów ma 40 mln zł. Projekt zakłada wyburzenie, budowę i rozbudowę budynków. Prace mają być prowadzone etapami w taki sposób, że goleniowskie lotnisko nie będzie ani przez moment zamknięte dla pasażerów.

Równolegle ma być prowadzona inwestycja na płycie lotniska – chodzi o montaż systemu ILS wyższej kategorii. Na montaż systemu nawigacyjnego ILS CAT II spółka również ma 40 mln zł. Ten projekt jest w fazie realizacji. ILS (z ang. instrument landing system) to system wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności. Na lotnisku w Goleniowie działa teraz system ILS CAT I, który pozwala na lądowanie przy chmurach czy mgle na wysokości 200 stóp (ok. 61 metrów) i widoczności poziomej 550 metrów.
Poprawa systemu nawigacyjnego, która jest właśnie realizowana, czyli przejście na system ILS CAT II pozwoli na lądowanie przy gorszej widoczności: przy chmurach na wysokości 100 stóp i widoczności poziomej 300 metrów. System ILS CAT II wymaga m.in. większej liczby świateł wbudowanych w nawierzchnię drogi startowej. – Dzisiaj takich świateł jest na naszym lotnisku 327, a będzie 1100.

  • Posiedzenie zespołu na temat goleniowskiego lotniska planuję zorganizować w poniedziałek, 17 lub 24 czerwca – mówił gazecie poseł KO Artur Łącki, przewodniczący Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. – Bo prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów zapowiedział, że 16 czerwca będzie mógł przedstawić szczegóły projektu modernizacji i rozbudowy lotniska. Chcemy ten temat omówić jeszcze przed wakacjami. W skład Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego wchodzą wszyscy posłowie i senatorowie z województwa. W posiedzeniach biorą również udział przedstawiciele wojewody, urzędu marszałkowskiego i samorządu Szczecina.

red.

powiązane – „Wybory do Parlamentu Europejskiego – wyniki w powiecie i gminach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie