Connect with us

Aktualności

Koncepcja do kosza

Na nowo stworzyć trzeba będzie plany nowej zabudowy dworca kolejowego w Goleniowie i jego okolic. Zerwano współpracę z biurem projektowym Riegler Riewe Architekten, którego koncepcja nagrodzona została w ogłoszonym przez gminę konkursie.

Opublikowane

w dniu

Jak już informowaliśmy, w trakcie negocjacji prowadzonych przez władze gminy z przedstawicielami RRA pojawiło się bardzo wiele istotnych rozbieżności dotyczących tak ceny za wykonanie projektów, jak i zakresem oraz terminem wykonania prac. Ostatecznie zapadła więc decyzja o rezygnacji z usług austriackiej pracowni i trzeba będzi zacząć praktycznie od zera.

– Prawa autorskie należą do autorów koncepcji, nie możemy więc z niej korzystać, rozpisany zostanie więc przetarg na zaprojektowanie nowego dworca wraz z całą niezbędną infrastrukturą, a osobno budynku po klubie "Rampa" – mówi wiceburmistrz Tomasz Banach.

Władze gminy póki co nie rezygnują z pomysłu wybudowania przy dworcu nowego centrum kultury, przygotowania do rozpoczęcia inwestycji nie ruszą jednak bez znalezienia zewnętrznych źródeł jej finansowania.

Przeprowadzenie konkursu na koncepcję zabudowy dworca i okolic kosztował goleniowskich podatników 140 tys. zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie