Connect with us

Goleniów

Komunikacja miejska – zmiany

Goleniów. Od dzisiaj gmina wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminna strona, część dotychczasowych zdublowanych kursów (autobusów BIS) w liniach nr 2 i 3 relacji: Goleniów – GPP Łozienica – Goleniów, prowadzonych w dniu 25 marca 2020 r., zostanie z dniem 1 czerwca 2020 r. zniesiona.
I tak likwiduje się autobusy BIS: w kursie nr 1 linii nr 3 (odjazd z dworca PKS 7:32), 3 dodatkowe autobusy w linii nr 2 w kursach: nr 5 (odjazd z dworca PKS 13:29) i nr 6 (odjazd z dworca PKS 13:32) oraz w kursie nr 9 (odjazd z dworca PKS 21:29).
Nadal w linii nr 2 relacji: Goleniów – GPP Łozienica – GPP dubluje się kursy nr 1, 2, 3 i 4. Również bez zmian, tj zawieszony pozostaje kurs 10 (odjazd z dworca PKS do GPP Łozienica o 22:32) oraz cała linia nr 6 relacji Goleniów – Marszewo – Goleniów, a także jak dotychczas w linii nr 1 kurs nr 1 kończyć się będzie na dworcu PKS o godz. 7:41, zawieszony jest kurs nr 3 (odjazd z dworca PKS do Os. Helenów o 18:15) kurs nr 1 w linii nr 3 kończy bieg na dworcu PKS o godz. 9:33, a kurs nr 2 rozpoczyna się o 15:04.
Wznowiony zostaje kurs nr 2 linii nr 1 relacji: dworzec PKS – Podańsko – Os. Helenów – dworzec PKS o godzinie 11:40.

Aktualny rozkład jazdy z uwzględniający wyżej wymienione zmiany dostępny jest w zakładce „Dla mieszkańców/komunikacja miejska”.

red.

powiązane – „Ciaśniej w autobusach”

Goleniów

PUM zainteresowany szpitalem

Goleniów. Pomorski Uniwersytet Medyczny jest zainteresowany przejęciem szpitala w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podało PR Szczecin, Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przyznał, że uczelnia jest zainteresowana przejęciem placówki w Goleniowie przez szpital kliniczny na Pomorzanach. Jednak jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie radnych powiatowych z dyrektorem szpitala na Pomorzanach.

red.

powiązane – „Od 1 stycznia 2021 szpital w użyczenie?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kontrole na ulicy i w sklepach

Goleniów. Wczoraj na terenie Goleniowa funkcjonariusze goleniowskiej komendy Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili wspólne kontrole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miały na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy Goleniowa przestrzegają obowiązujących przepisów związanych z podróżowaniem środkami komunikacji zbiorowej. Sprawdzano jak mieszkańcy miasta przestrzegają obowiązujących nakazów zasłaniania ust i nosa na przystankach i środkach komunikacji zbiorowej. Podczas przedmiotowych działań służby przypominały o obowiązujących przepisach i konsekwencjach jakie grożą za ich nieprzestrzeganie. Jest to kontynuacja działań jakie wymienione służby prowadzą na terenie powiatu goleniowskiego od początku lipca.
W ubiegłym tygodniu podobne kontrole były przeprowadzane na terenie sklepów w Goleniowie i Maszewie.
Działania mają na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Przypominamy jednak, że w przypadku rażącego naruszania obowiązujących przepisów, można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500zł

red.

powiązane – „Gminny raport epidemiologiczny”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odpady wielkogabarytowe raz na pół roku

Goleniów. Od 1 lipca 2020 roku PGK nie odbiera odpadów wielkogabarytowych spod nieruchomości wielorodzinnych w systemie objazdowym co 2 tygodnie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Teraz odbiór będzie odbywał się 1 raz na pół roku w wyznaczonych przez spółkę terminach. Jest cały czas możliwość bezpłatnego dostarczenia przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych na PSZOK w bazie PGK w Goleniowie – od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 7.00 do 19.00.
Odbiór odpadów wielkogabarytowych z posesji prywatnych w gminie odbywa się według załączonego harmonogramu.

red.

powiązane – „PGK – od jutra nowa umowa z gminą”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie