Connect with us

Aktualności

Komu komputer, komu internet?

Wydawałoby się, że chętni runą szeroką ławą po 100 laptopów dobrej klasy, z oprogramowaniem i dostępem do Internetu przez 6,5 roku. Ale wpłynęło jedynie 40 wniosków… Starostwo rozszerza więc ofertę. Już nie tylko gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ale też dzieci z podstawówek mogą się starać o prezent od UE.

Opublikowane

w dniu

Jak się okazało, niewiele osób spełnia założone kryteria, m.in. średnią ocen nie mniejszą niż 4,0, odpowiedni dochód i rzecz najtrudniejszą: dotychczas brak dostępu do internetu. Właśnie to ostatnie sprawiło, że wielu dobrych uczniów z niezbyt bogatych rodzin komputera z netem nie dostanie. Zwyczajnie: dobrzy uczniowie zazwyczaj internet i komputer już mają.

Do 24 czerwca wnioski o sprzęt i darmowy internet mogą składać rodzice uczniów szkół podstawowych. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej powiatu, pod linkiem powiat-goleniowski.pl/material,projekt-e-inclusion-powiatu-goleniowskiego,6355.html

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie