Connect with us

Goleniów

Kompromitacja prokuratury 2

Goleniów. Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał dzisiaj wyrok prawomocnie uniewinniający prezesa spółki „Gazeta Goleniowska” z zarzutu przywłaszczania 160 tys zł.

Opublikowane

w dniu

To była rozprawa apelacyjna, w której goleniowska Prokuratura zaskarżyła wyrok Sądu Rejonowego w Goleniowie z dnia 22 kwietnia, uniewinniający prezesa spółki „Gazeta Goleniowska”, oskarżonego o rzekome przywłaszczenie 160 tys zł. Prokuratura nie zgadzała się w tym wyrokiem i domagała się ponownego rozpoznania sprawy.

W dzisiejszym wyroku Sąd Okręgowy podtrzymał w całości wyrok Sadu Rejonowego. W krótkim ustnym uzasadnieniu sędzia stwierdził, że z materiału dowodowego wynika jednoznacznie, że o przywłaszczeniu przez Leszka Ozimka 160 tys zł nie mogło być mowy, a jego działania jako prezesa spółki w tej sprawie były zgodne z prawem i racjonalne.

Chociaż teoretycznie możliwa jest jeszcze kasacja do Sądu Najwyższego, w praktyce dzisiejszy wyrok kończy sprawę i jest prawomocny.

red.

powiązane – „Kompromitacja prokuratury”

Goleniów

Nocna Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Po wyjątkowej przerwie w ubiegłym miesiącu, dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie ponownie nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Adoracji (wejście od strony Bramy Wolińskiej) – początek nocnej Adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano, po Mszy Św. roratniej o godz. 6.00, „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Rozpoczął się tegoroczny Adwent”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowy parking

Goleniów. Rozpoczęła się budowa nowego parkingu dla samochodów przy Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, chodzi o teren za budynkiem Urzędu Gminy i Miasta, gdzie powstanie parking na 28 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz droga o szerokości 5 m z płyt prefabrykowanych. Nową drogą będzie można objechać budynek urzędu.

Koszt budowy to 422 tys złotych. Na zakończenie prac budowlanych wykonawca – goleniowska firma „Progeo” ma czas do końca grudnia 2022 roku.

red.

powiązane – „Megawat słonecznej energii”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Od soboty na lodowisko

Goleniów. Goleniowski OSiR zaprasza w sobotę 3 grudnia br. od godz. 10:00 na sztuczne lodowisko na Stadionie Miejskim.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Megawat słonecznej energii”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie