Connect with us

Aktualności

Komornik się pospieszył

MASZEWO. Kolejna odsłona wojny o kotłownie. Punkt dla Gminy Maszewo, bo Sąd Okręgowy w Szczecinie uchylił w całości postanowienie sędzi Joanny Smalec z Sądu Rejonowego w Goleniowie, które oddawało władzę nad kotłowniami spółce TEST.

Opublikowane

w dniu

 Postanowienie zostało skutecznie zaskarżone przez Gminę Maszewo. W poniedziałek 21 bm. SO stwierdził, że faktycznie doszło do naruszenia prawa posiadania kotłowni przysługującego spółce TEST, ale ta z kolei nie wykazała swojego interesu prawnego w przywróceniu posiadania. A skoro nie wykazała – to nie było podstaw do wydania postanowienia o przywróceniu spółce TEST władzy nad kotłowniami. Dlatego postanowienie zostało uchylone w całości. Dwa tygodnie temu, kiedy komornik Roman Walkowiak wyłamał zamki do wspomnianych kotłowni, Ryszard Olejnicki (prokurent spółki TEST) w obecności komornika i pod nadzorem policji dopuścił się sabotażu polegającym na wyłączeniu ogrzewania i demontażu instalacji grzewczych. Doszło do bezczelnego złamania prawa, ponieważ inne postanowienie Sądu Rejonowego zakazywało spółce TEST jakichkolwiek manipulacji przy urządzeniach grzewczych, o czym komornik wiedział, a w najgorszym wypadku mógł i powinien wiedzieć, zaś ewentualna niewiedza w żaden sposób nie usprawiedliwia jaskrawego pogwałcenia prawa. Ryszard Olejnicki ma obowiązek w trybie natychmiastowym zamontować to, co dwa tygodnie temu wywiózł z maszewskich kotłowni. Za kilka dni sprawdzimy, czy to zrobił.   Więcej w najbliższej Gazecie Goleniowskiej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie