Connect with us

Goleniów

Komisje w pełnych składach

Goleniów. Kończy się przyjmowanie zgłoszeń na kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Zgłoszeń jest dużo, gminne komisje będą pracować w pełnych składach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminny portal, to gwarantuje sprawne przeprowadzenie wyborów prezydenckich 28 czerwca br. Dzisiaj listy kandydatów zostaną przesłane do biura wojewódzkiego komisarza wyborczego, jutro składy komisji powinny zostać opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM Goleniów.
A jeszcze do jutra można zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. Można to zrobić osobiście, zgłaszając się do UGiM w Goleniowie, można też skorzystać z formy elektronicznej, korzystając z platformy ePUPAP. Osoby, które przebywają na kwarantannie mają nieco więcej czasu, swoją decyzję mogą zgłosić do wtorku 23 czerwca.
Wybory odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Lokale będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. Głosować będziemy w tych samych lokalach, co w czasie ostatnich wyborów samorządowych. Jedynym wyjątkiem są Pucice i Załom, których mieszkańcy będą musieli udać się do Klinisk. Przypominam, że w dniu wyborów działać będą specjalne linie komunikacji miejskiej, rozkład jazdy jest opublikowany na gminnej stronie internetowej http://www.goleniow.pl/dla-mieszkancow/…/komunikacja-miejska.
Ten sam portal podaje, że burmistrz Robert Krupowicz gorąco zachęca do udziału w wyborach!

red.

powiązane – „Krupowicz z Trzaskowskim – podobne upodobania”

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Lasy zagrożone

Goleniów. Nadleśnictwo Kliniska informuje, ze pojawiło się zagrożenie dla trwałości fragmentu lasów podlegających jego administracji.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, nadmierny rozwój liczebności gąsienic barczatki sosnówki zagraża borom sosnowym na terenie leśnictw Pucko i Strumiany. Prowadzone prace prognostyczne i obserwacje potwierdziły rozwijanie się tzw. „gradacji” tego owada. Liczby gąsienic zagrażające życiu drzew zostały przekroczone. Dlatego została podjęta decyzja o zastosowaniu środka biologicznego w celu ograniczenia liczebności gąsienic barczatki sosnówki. Mapka pola zabiegowego – obok.

Środek FORAY 76B jest bezpieczny dla innych organizmów i nie stanowi zagrożenia dla owadów zapylających. Przewidywany termin wykonywania zabiegów agrolotniczych – od 22 kwietnia 2024 r. do 20 maja 2024r. Warunkiem wykonywania lotów samolotu DROMADER będą: odpowiednia temperatura powietrza oraz siła wiatru. Przeloty samolotu będą się odbywały w godzinach porannych oraz przed wieczorem. Ze względu na brak okresu karencji wstęp na tereny opryskiwane będzie możliwy po wyschnięciu podanego preparatu na igłach i liściach.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie