Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Komisja Rewizyjna nieobiektywna?

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie negatywnie oceniła złożony przez Komisję Rewizyjną goleniowskiej Rady Miejskiej wniosek o nieudzielenie burmistrzowi Krupowiczowi absolutorium.

Opublikowane

w dniu

Skład orzekający RIO uznał, że wniosek został sporządzony częściowo bez zachowania ustawowo określonych przesłanek. Chodzi między innymi o to, że zarzuty przedstawione przez Komisję Rewizyjną, dotyczące nieprawidłowego wykonania części dochodów i wydatków, postawione zostały na podstawie wartości przyjętych pierwotnie, zamiast po zmianach wprowadzonych w trakcie roku budżetowego. Dodano też, że samo odniesienie się do wartości procentowych, bez ustalenia tego, czy organ wykonawczy przyczynił się do nieprawidłowego budżetu, nie może stanowić wystarczającej podstawy do sformułowania wniosku o nieudzielenie absolutorium.

Pod przygotowanym przez KR wnioskiem podpisali się radni Łukasz Mituła, Dorota Chodyko, Małgorzata Latka, Aleksandra Muszyńska, Katarzyna Paciorek i Krzysztof Sypień.

Opinia RIO do pobrania poniżej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie