Connect with us

Aktualności

Komisja prześwietli

Komisja rewizyjna Rady Powiatu Goleniowskiego ma dokładnie przyjrzeć się opisywanej w „Gazecie Goleniowskiej” sprawie dotyczącej zaległości finansowych, jakie wobec firmy Zenex-AJV ma powiat.

Opublikowane

w dniu

Decyzja o tym zapadła na wczorajszej sesji Rady Powiatu po tym, jak wniosek w tej sprawie złożył przewodniczący komisji Paweł Gulbinowicz.

– Myślę, że dokonamy oceny sytuacji, także w oparciu o ostatnie materiały przygotowane przez wydział merytoryczny. To będzie punkt wyjścia do ewentualnych dalszych działań (…) Być może zaprosimy stronę prywatną, zasięgniemy zewnętrznej opinii prawnej, dokonamy analizy na kształt audytu i przedstawimy wnioski – powiedział nam.

Na wczorajszej sesji po raz pierwszy sprawę przedstawiła bliżej radnym dyrektor Wydziału Komunikacji Małgorzata Cebrzyńska. Z przedstawionych przez nią wyjasnień wynika m.in., że za wykonaną usługę przechowywania 22 pojazdów przedsiębiorcy do tej pory wypłacono łącznie nieco ponad 122 tys. zł (jednocześnie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na konto powiatu wpłynęła celowa dotacja w wysokości 120 tys. zł). Prowadzone obecnie postępowania administracyjne dotyczą kolejnych 33 pojazdów, ale tego, jakiej łącznej kwoty dotyczą roszczenia – nie można ponoć podać. Nieoficjalnie, jak już wcześniej informowaliśmy, chodzi o koło pół miliona złotych.

Do sprawy będziemy wracać.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie