Connect with us

Aktualności

Komisja pomoże?

Od decyzji Komisji Europejskiej zależne może być przywrócenie przez niskokosztową linię Ryanair połączenia lotniczego pomiędzy Goleniowem a Warszawą.

Opublikowane

w dniu

Ostatni samolot na tej trasie przewiózł pasażerów 5 stycznia, potem irlandzka linia wycofała się z trasy. Wyniki co prawda były świetne, jednak przewoźnik skarżył się na obsługę na lotnisku Chopina w Warszawie, bo dostawał stanowiska bardzo odległe od terminala pasażerskiego, co było bardzo uciążliwe dla pasażerów. Domaga się rozpatrzenia sprawy przez instytucje unijne.

– Chcemy, by Komisja Europejska wyjaśniła, dlaczego otrzymywaliśmy tak odległe stanowiska, co zdecydowanie wpływało na niezadowolenie naszych klientów. Uważamy, że to było nierówne nas traktowanie przez zarząd lotniska na rzecz na przykład LOT-u i czekamy teraz na rozstrzygnięcie tej sprawy. Jeśli będzie dla nas korzystne, to będziemy starali się przywrócić wszystkie krajowe trasy – tłumaczy Olga Pawlonka, dyrektor do spraw komunikacji Ryanair w krajach Europy środkowo-wschodniej.

Komisja Europejska na podjęcie decyzji w tej sprawie ma jeszcze około półtora roku. Jej orzeczenie może mieć wpływ także na przywrócenie połączeń z Gdańska i Wrocławia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie