Connect with us

Stepnica

Kolejne wyróżnienie dla Stepnicy

Gmina Stepnica została „Symbolem Polskiej Samorządności 2019” – wyróżnienie przyznawane przez „Monitor Biznesu”.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Stepnicę doceniono  za dotychczasowe działania i osiągnięcia m.in w zakresie  jakości zarządzania, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi oraz dbałość o ekologię. Nagrodę podczas Gali Finałowej Programu  Symbol odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  Andrzej Wyganowski.  

Symbol, jest programem prowadzonym od 8 lat przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Jest to medialne wsparcie budowania dobrego, solidnego wizerunku samorządów, przedsiębiorstw oraz instytucji. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Stepnica – granty sołeckie

Stepnica. Gmina otrzymała wsparcie z funduszów wojewódzkich w ramach grantów sołeckich.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dostało je 180 sołectw z naszego województwa, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2020” – będą mogły zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego

W ramach grantów sołeckich gmina otrzymała wsparcie dla sołectw:

  • Bogusławie 10 tys zł na budowę siłowni zewnętrznej, którego koszt całkowity to ok. 18.5 tys zł.
  • Czarnocin 10 tys zł na remont muszli koncertowej, którego koszt całkowity to ok. 12,3 tys zł
  • Stepnica 10 tys zł na ogrodzenie pl. zabaw na osiedlu Akacjowym, którego koszt całkowity to ok. 13.2 tys zł.
  • Zielonczyn 10 tys zł na budowę silowni plenerowej, której koszt całkowity to ok. 18,5 tys zł

red.

powiązane – „Remonty boisk”

Kontynuuj czytanie

Sport

Remonty boisk

Stepnica. Gmina otrzmała wsparcie na remont infrastruktury sportowej w Stepnicy i Racimierzu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wartość prac przy remoncie ORLIKA w Stepnicy i murawy boiska oraz wymianę bramek w Racimierzu to 23,3 tys zł – wsparcie z samorządu województwa 11,5 tys zł.

red.

powiązane – „Innowacyjne worki do… podlewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

IKEA – zwolnienia tylko w Goleniowie

Goleniów. Stepnica. IKEA planuje zwolnić ok. 10% załogi w Goleniowie. W Stepnicy bez zwolnień.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam przekazało biuro prasowe IKEA, zakład IKEA Industry Goleniów przez jakiś czas dostosowywał poziom produkcji do nowej rzeczywistości i do zmniejszonego popytu, związanego głównie z tzw. lockdown w wielu krajach. „Optymistycznie patrzymy w przyszłość i zwiększamy produkcję. Naszą ambicją jest utrzymanie jak największej liczby pracowników i zapewnienie stabilności wynagrodzeń. Mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, niestety musieliśmy podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia. Po uzgodnieniach z lokalnymi związkami zawodowymi, poinformowaliśmy pracowników, że redukcja zatrudnienia będzie dotyczyć 95 spośród blisko 1000 pracowników IKEA Industry Goleniów. W zakładzie IKEA Industry Stepnica nie jest planowana redukcja zatrudnienia.
Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć pracowników dotkniętych tą sytuacją. Przestrzegamy wszystkich wymogów prawnych i staramy się zrobić więcej, niż wymaga od nas prawo w tym zakresie. Pracujemy nad planem, w którym uwzględniamy indywidualne potrzeby pracowników dotkniętych tą sytuacją. Naszą ambicją jest pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się” – napisało biuro prasowe IKEA.

red.

powiązane – „IKEA z Tarczą”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie