Connect with us

Stepnica

Kolejne wyróżnienie dla Stepnicy

Gmina Stepnica została „Symbolem Polskiej Samorządności 2019” – wyróżnienie przyznawane przez „Monitor Biznesu”.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Stepnicę doceniono  za dotychczasowe działania i osiągnięcia m.in w zakresie  jakości zarządzania, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi oraz dbałość o ekologię. Nagrodę podczas Gali Finałowej Programu  Symbol odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  Andrzej Wyganowski.  

Symbol, jest programem prowadzonym od 8 lat przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Monitora Biznesu”, dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Jest to medialne wsparcie budowania dobrego, solidnego wizerunku samorządów, przedsiębiorstw oraz instytucji. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Termomodernizacja za 275 tysięcy zł.

Stepnica. Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy zostanie ocieplony i zmieni elewację.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Jak podaje portal gminy, w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w dniu 28.02.2020 r. została podpisana umowa z wykonawcą firmą KDI Sp. z o.o. ze Szczecina na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy”. Inwestycja obejmuje: wykonanie ocieplenia ścian elewacyjnych styropianem wraz z wyprawą i zachowaniem elementów ozdobnych ściany frontowej,
montaż drzwi zewnętrznych oraz remont drzwi frontowych,
montaż okien PCV,
roboty wykończeniowe,
docieplenie dachu styropapą,
demontaż pieca (kotła gazowego),
montaż dwóch kotłów gazowych wraz z osprzętem i podłączenie do instalacji grzewczej,
montaż zaworów termostatycznych,
montaż przewodów kominowych.

Prace będą trwały do dnia 15.06.2020 r. Projekt w 85% finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt robót określonych w umowie wynosi 274.670,67 zł.

Przed przystąpieniem do wykonania robót został wykonany audyt energetyczny, który określa zakres robót koniecznych do wykonania oraz planowane oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii cieplnej i ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

W okresie trwania robót elewacyjnych parking przy Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy zostanie wyłączony z użytkowania.

Red.

powiązane – „Kolejne Dino”,”Perła ze Stepnicy”, „Będą 23 km nowej drogi”, „Rowerowa pętla wokół Zalewu Szczecińskiego

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Kolejne DINO

Stepnica. Market polskiej sieci DINO powstanie w centrum Stepnicy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz gminy Stepnica Ryszard Ławicki, teren na którym ma być wybudowany sklep leży w pobliżu istniejącego już tam marketu „Biedronka”. Nie jest znany ani termin rozpoczęcia budowy ani otwarcia DINO. Sklepy tej marki działają już w Przybiernowie, Kliniskach, Mostach i Maszewie.

Red.

powiązane –

Będą 23 km nowej drogi”,

Pomoc za 160 tyś zł”,

Rowerowa pętla wokół Zalewu Szczecińskiego”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Będą 23 km nowej drogi

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111 Recław – Stepniczka.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Ogłoszony przetarg obejmuje odcinek od skrzyżowania DW nr 111 ze zjazdem na S3 w Recławiu do skrzyżowania ulic Wolińskiej, Sikorskiego (wciągu DW nr 111) i Barnima II w Stepniczce. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 86 mln zł netto. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, a więc ze wsparciem unijnym. Inwestycja ma zostać zakończona w maju 2022 r.

 Na odcinkach szlakowych przebudowa obejmie poszerzenie, wzmocnienie i przebudowę istniejącej  jezdni, przebudowę zjazdów i skrzyżowań, profilowanie istniejących rowów drogowych i budowę nowych, montaż drogowych barier ochronnych i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

 W wioskach, które położone są na odcinku przewidzianym do przebudowy powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, elementy spowalniające ruch pojazdów oraz azyle dla pieszych. Nastąpi też budowa i przebudowa zatok autobusowych.

W miejscowościach powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe. Projekt przewiduje również przebudowę dwóch mostów na Kanale Miłowskim, budowę zbiorników retencyjnych, przebudowę istniejących i budowę nowych przepustów oraz  przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia. 

Przypomnijmy, że odcinek przewidziany do przebudowy był do 2014 r. drogą powiatową. Województwo  przejęło od powiatów Goleniowskiego i Kamieńskiego odcinek Recław – Stepnica, oddając w zamian zarząd nad odcinkiem Święta – Modrzewie w ówczesnym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 111. Jednym z argumentów, aby zmienić sieć dróg w tym rejonie była poprawa dojazdu do portu w Stepnicy.

Nowy przebieg DW 111 łączy dziś położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Znaczenie drogi wzrasta zwłaszcza latem, gdy rośnie ruch turystyczny.

Przeczytaj też:
Stepnica się zmienia
Rowerowa pętla wokół zalewu szczecińskiego

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie