Connect with us

Goleniów

Kolejne nielegalne protesty – relacjonuje burmistrz

Goleniów. Nowogard. W miniony piątek wieczorem kilkuset osobowe protesty odbyły się w Goleniowie i Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

To kolejne protesty w związku z decyzja TK w sprawie niedopuszczalności aborcji eugenicznej. Tak jak poprzednie były nielegalne – bez odpowiedniego zgłoszenia, wbrew ustawie o zgromadzeniach i obostrzeniom wynikającym z sytuacji epidemiologicznej. Mimo to, policja nie reagowała, zabezpieczając tylko wszystkie protestacyjne marsze. Oba ostatnie goleniowskie marsze burmistrz Robert Krupowicz ochoczo i z pełną akceptacją relacjonował na swoim prywatnym (ale finansowanym hojnie przez wszystkich gminnych podatników, a redagowanym osobiście przez Krupowicza za pomocą kilku dobrze opłacanych urzędników z tzw. wydziału propagandy) profilu na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”. Burmistrz, który od kilku miesięcy jest na zwolnieniu lekarskim, ale na nielegalne protesty chodzi i je nagłaśnia? Czy to ten sam Krupowicz, propaństwowiec i legalista, który zawierzył w roku 2013 Goleniów Chrystusowi Królowi Wszechświata ?

Oto informacja z KPP w Goleniowie w sprawie protestów:

„W odpowiedzi na Pana e-maile z zapytaniem w sprawie mających miejsce
wieczorem w dniu 26.10.2020 r. protestacyjny marsz w Goleniowie i
blokada samochodowa w Nowogardzie – czy były legalne, zgłoszone i miały
odpowiednie zgody informuję, że do KPP Goleniów nie wpłynęła informacja
o zgłoszeniu powyższych zdarzeń.
W kwestii zapytania dotyczącego zgłoszenia w dniu 26.10.2020 r.
profanacji lub zakłócenia porządku w kościołach na terenie powiatu,
informuję, że na obecną chwilę otrzymaliśmy jedno zgłoszenie dotyczące
zdarzenia na terenie kościoła w Goleniowie które wpłynęło w dniu
27.10.2020r.

Odnosząc się do Pana zapytania z dnia 29.10.2020r. dotyczącego tego,
czy protesty z dnia 28.10.2020 r. były zgłoszone i posiadały zgody
informuję, że do KPP Goleniów nie wpłynęła informacja o zgłoszeniu
powyższych zdarzeń.”

Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji
w Goleniowie
mł.asp. Anna Dygas

red.

powiązane – „Burmistrz na zwolnieniu o strajku kobiet?”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie